Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Posadzka FutuBeton w designerskim pensjonacie

O tym, że najlepszą inspiracją do tworzenia nietuzinkowych projektów jest sama natura, po raz kolejny potwierdza realizacja, nad którą czuwała specjalizująca się we współczesnej architekturze, pracownia Kula. Obiekt Drewniana Róża – 5 wybudowanych w 2018 domków – wkomponowany został w górski krajobraz obrzeży Karkonoskiego Parku Narodowego.
Komfortowo urządzone domki, mają powierzchnię 50 m2 i są połączone drewnianymi tarasami oraz pomostami. Dodatkową atrakcją są dwa stawy: naturalny i kąpielowy. Bryła budynków też nie jest przypadkowa, po pierwsze spełnia wymogi planu zagospodarowania miejscowego, a po drugie do złudzenia kształtem przypomina „góralskie chaty”. Ich konstrukcja została pomyślana tak, aby z jednej strony zapewniać prywatność, a jednocześnie oferować piękne widoki – jedna z elewacji jest przeszkolona. Jako podstawowy budulec wykorzystano drewno, które oprócz wspomnianego szkła uzupełnia beton, nadając całości bardzo nowoczesnego charakteru.

Wnętrze podzielono na dwie strefy: dzienną i nocną. Ta druga znajduje się na antresoli, natomiast życie codzienne toczy się na parterze. Wyposażona kuchnia i część salonowa z kominkiem-kozą pozwala na różnorodną formę wypoczynku nawet w deszczowe dni. Podobnie, jak w przypadku bryły budynku, najważniejszym materiałem wykończeniowym jest tu drewno, które zestawiono z barwnymi meblami i dodatkami oraz betonową podłogą.

Do wykończenia posadzki wykorzystano FutuMicroOne, gotową jednokomponentową mikrozaprawę o właściwościach dekoracyjnych. Warto pamiętać, że betonowa masa dekoracyjna daje duże możliwości kolorystyczne i aplikacyjne – można ją barwić na każdy kolor RAL oraz aplikować różnymi technikami. Posadzka z mikrocementu gwarantuje też bardzo dobre parametry użytkowe, jest wytrzymała na ścieranie, łatwa do utrzymania czystości oraz, co ważne w prestiżowych obiektach, zapewnia oryginalny design.
Drewniana Róża położona na wysokości ponad 600 m.n.p.m., wśród gór i lasów zapewnia miejsce do wypoczynku na łonie natury, ale również możliwość przebywania w ciekawym architektonicznie, współgrającym z otoczeniem obiekcie.

08.11.2021

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement