Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Posadzki dekoracyjne

Posadzki dekoracyjne doskonale sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej takich jak lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe, hotele, restauracje, sale konferencyjne, szkoły.

Oprócz doskonałych parametrów technicznych ich największym atutem jest wysoka estetyka

SICONOFLOOR

TERRAZZO

Szlifowany, bez spoinowy , dekoracyjny system posadzkowy na bazie barwionej w masie żywicy epoksydowej o obniżonej zawartości VOC i kruszywa w postaci:

okruchów przeźroczystego szkła, kruszywa marmurowego czy granitowego.

Budowa systemu

SICONOFLOOR TERRAZZO
 • 1.Podkład betonowy.

 • 2 Warstwa gruntująca Siconofloor GF-E lub inny z linii Siconofloor w zależności od wymagań podłoża (Siconofloor GW-E lub Siconofloor G13-E lub Siconofloor GLV-E)

 • 3 Siconofloor SL100-E zużycie ok. 3 kg/m2.

 • 4. Zasyp dekoracyjnym kruszywem do momentu delikatnego wysycenia powierzchni posadzki. Szacowane zużycie kruszywa dekoracyjnego ok. 3,0-18 kg/m2 (w zależności od wymaganej grubości systemu, granulacji i rodzaju użytego kruszywa oraz efektu dekoracyjnego jaki ma zostać uzyskany)

 • 5. Siconofloor SL 100-E, zużycie ok. 2,0 kg/m2

 • Szlifowanie i polerowanie nawierzchni do uzyskania pożądanego efektu wizualnego posadzki. Szlifowanie należy zaczynać od najmniej inwazyjnej nakładki.

 • 6. Wykonanie warstwy lakierniczej z zastosowaniem odpowiedniego lakieru z linii Siconofloor (np. Siconofloor PU-Matin/ Siconofloor PU-Satin).

Materiały do pobrania
Siconofloor

Carpet NaturalStone kamienny dywan

Grubowarstwowy ozdobny epoksydowy system posadzkowy na bazie transparentnej UV-odpornej
żywicy epoksydowej, z wypełnieniem w postaci naturalnego kruszywa kwarcowego.

Całkowita grubość systemu 5-10 mm

Budowa systemu

Siconofloor Carpet NaturalStone kamienny dywan
 • 1.Podkład betonowy.

 • 2.Warstwa gruntująca Siconofloor GF-E lub inny z linii Siconofloor w zależności od wymagań podłoża (Siconofloor GW-E lub Siconofloor G13-E lub Siconofloor GLV-E)

 • 3. Opcjonalna warstwa elastycznej membrany Siconofloor Elastan.

 • 4. Zasyp kruszywem kwarcowym.

 • 5. Warstwa konstrukcyjna Siconofloor CS-E (dla kamiennych dywanów wewnątrz budynków) lub Siconofloor CS-PU (dla kamiennych dywanów na zewnątrz budynków). zmieszana z kruszywem kwarcowym

Materiały do pobrania
POTRZEBUJESZ POMOCY?

Skorzystaj z porady naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej inwestycji.

Posadzki dekoracyjne, zwane ozdobnymi to piękne wykończenie każdej podłogi. Nie ma się czemu dziwić – ogromna różnorodność wzorów, kolorów, materiałów, z których są wykonane przyprawia o zawrót głowy. Można je wkomponować do każdej aranżacji. Ponadto posadzki dekoracyjne nie dość, że są piękne, to także są niezwykle łatwe w użytkowaniu. Co ważne, sprawdzają się nawet na bardzo dużych powierzchniach użytkowych, takich jak hale targowe, lotniska, dworce, szkoły.

Posadzki dekoracyjne cena, trwałość, jakość

Posadzki dekoracyjne – do ich produkcji używa się różnych materiałów. Niezwykle odporne na uszkodzenia, a także bezpieczne dla alergików to posadzki wykonane z mikrocementu. Zupełnie innym tworzywem do ich wykonania jest żywica epoksydowa lub poliuretanowa. Każda z tych posadzek jest inna, różnią je materiały, właściwości, odporność na uszkodzenia, odpryski, a także cena. Warto podkreślić, że powstające podłogi to czasem prawdziwe dzieła sztuki, tak jak posadzki żywiczne dekoracyjne. Tylko czym tak naprawdę są i jak zdecydować się na właściwą? Już podpowiadamy.

Stwórz podłogę o jakiej marzysz

Wykorzystując żywicę epoksydową można wyczarować niesamowity efekt. SICONOFLOOR CARPET NATURAL STONE – to grubowarstwowy ozdobny epoksydowy (jeśli stosowany wewnątrz budynków) poliuretanowy system posadzkowy na bazie transparentnej żywicy z wypełnieniem w postaci naturalnego kruszywa (otoczaki lub kruszywa marmurowe). Technologia łączenia naturalnego kruszywa z żywicami daje nieskończoną ilość możliwości tworzenia klasycznych i niestandardowych wzorów, a użytkownikom zapewnia estetyczny wygląd i wytrzymałość.

Warto dodać, że posadzki dekoracyjne z żywicy są bardzo trwałe i wodoodporne, więc z powodzeniem można się na nie skusić w kuchni lub łazience. Podłoga w tym wariancie jest pełna głębi i połysku. Wygląda obłędnie!

Pełna połysku i głębi – posadzka z żywicy poliuretanowej

Posadzka z żywicy poliuretanowej cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Podłoga z tego tworzywa może zostać zabarwiona na dowolny kolor. Posadzka tego typu jest dość odporna na promieniowanie UV.

 

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement