aktualności

Szkolimy nie tylko wykonawców!

14 października 2021

W związku dużym zainteresowaniem organizowanych przez nas szkoleń, odpowiadamy na potrzeby branży i 15 października br. ruszamy z kolejnym cyklem spotkań pod nazwą „Sicon szkoli Dystrybutorów”.

W siedzibie firmy Sicon gościć będziemy właścicieli wraz z dyrektorami handlowymi firm dystrybuujących materiały budowlane na Ukrainie. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznania naszej firmy jak również wybranych systemów.

Szczegółowy plan spotkania:

9:30 – 9:45 przywitanie zaproszonych gości

9:45 – 12:00 część teoretyczna. Osoba prowadząca – Mirosław Kowalczyk Export Manager

12:00 – 12:30 przerwa kawowa

12.30 – 15:00 części praktyczna obejmująca prezentację systemów parkingowych, antyelektrostatycznych z piaskiem, Mastercem oraz Compact. Osoba prowadząca – Adrian Kaliszewski Technolog d/s żywic, kierownik laboratorium

15:00 – podsumowanie szklenia wraz z określeniem planów kooperacji

Również dla Twojej firmy możemy zorganizować podobne szkolenie! Zapraszamy do kontaktu.

aktualności

KOLEJNI WYKONAWCY NA UKRAINIE PRZESZKOLENI!

28 września 2021

W piątek 24 września br. odbyło się kolejne szkolenie z cyklu „SICON szkoli wykonawców”. Uczestnicy spotkania zarówno w teorii jak i w praktyce mieli możliwość poznania oferowanych przez nas systemów epoksydowych i poliuretanowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu specjalistycznych materiałów przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych lub systemów posadzkowych lub nawierzchni dekoracyjnych opartych na mikrocementach i dekoracyjnych kruszywach, które posiadamy w swojej ofercie skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a zorganizujemy je dla Ciebie.

www.sicon.pl/kontakt

aktualności

Systemy epoksydowe i poliuretanowe – praktyczne warsztaty dla wykonawców!

21 września 2021

24 września br. odbędzie się szkolenie z cyklu „SICON szkoli wykonawców”. Tym razem szkolimy na Ukrainie, a uczestnicy spotkania zarówno w teorii jak i praktyce będą mieli możliwość poznania oferowanych przez Sicon systemów epoksydowych i poliuretanowych

Warsztaty dedykowane są wykonawcom – ekipom posadzkarskim, budowlanym i remontowym, głównie z segmentu realizacji budynków użyteczności publicznej.

Jeśli jesteś wykonawcą lub architektem, chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas specjalistycznych materiałach przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych lub o systemach opartych na mikrocementach, dekoracyjnych kruszywach oraz poznać tajniki pracy z produktami oferowanymi przez Sicon i FutuBeton, to zapraszamy do kontaktu!

Również dla Ciebie możemy zorganizować podobne szkolenie!

aktualności

Nowa strona internetowa marki FutuBeton

28 lipca 2021

Nasza marka dekoracyjna FutuBeton uruchomiła właśnie nową stronę internetową, by jeszcze lepiej odpowiadała oczekiwaniom i potrzebom użytkowników – wykonawców, architektów i projektantów wnętrz oraz klientów indywidualnych.

Firmowa witryna zyskała świeżą szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami. Jest ona dużo czytelniejsza od poprzedniej, zawiera więcej informacji oraz całkowicie odpowiada najnowszym standardom. Posiada również wersję responsywną, dzięki której będą Państwo mogli korzystać z niej z każdego urządzenia mobilnego. Nowa strona internetowa, to nie tylko zmieniona szata graficzna, ale przede wszystkim lepsza jej struktura, zapewniająca prostszy dostęp do informacji.

Strona została całkowicie przebudowana, dzięki temu zyskała na przejrzystości oraz czytelności. Wprowadziliśmy jasny podział oferowanych przez nas produktów, rozbudowaliśmy podstronę z realizacjami oraz dodaliśmy blog, który będzie dodatkowym, doskonałym źródłem wiedzy o mikrocemencie.

Mamy nadzieję, że nowa strona FutuBeton spodoba się Państwu równie mocno jak nam!

aktualności

Program stażowy PO WER

21 lipca 2021

W tym roku również gościmy stażystów z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Stażyści w laboratorium firmy SICON.

Program stażowy realizowany w firmie SICON w ramach programy PO WER odbywa się w okresie wakacyjnym od lipca do września. Jego celem jest podniesienie przez studentów kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Program stażowy odpowiada kierunkom kształcenia studentów, a realizowane działania są nowym elementem ich kształcenia. Efektem odbytego stażu będzie zdobycie praktycznych umiejętności, podniesienie kompetencji oraz uzupełnienie wiedzy pozyskanej w czasie studiów.

aktualności

Certyfikat IBC GROUP Central Europe Holding SA poświadczający wsparcie sektora naukowo – badawczego w Polsce

13 czerwca 2021

22 czerwca 2020, IBC GROUP SA zawarła kolejny kontrakt z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację usługi „Smart Panel II – badania jakościowe i analizy na potrzeby Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”.

Certyfikat Uczestnictwa w Europejskim Projekcie Naukowo-Badawczym

Zamówienie obejmuje wykonanie prac badawczych, analitycznych oraz eksperckich i stanowi jedno z działań wspierających realizację projektu pozakonkursowego pn. „Monitoring Krajowej Inteligentnej Specjalizacji” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (podziałanie 2.4.2 POIR) w obszarze monitorowania Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS) oraz organizacji procesu przedsiębiorczego odkrywania (PPO). Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju w partnerstwie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Projekt ma na celu stworzenie i wdrożenie systemu monitorowania i ewaluacji KIS, ich weryfikacji i aktualizacji w procesie przedsiębiorczego odkrywania oraz analizy dostępnych danych statystycznych i wyników badań.

Celem głównym realizowanego na zlecenie PARP zamówienia jest przeprowadzenie Smart Panelu, przy udziale najważniejszych interesariuszy, czyli przedsiębiorstw. Cel ten będzie realizowalny w oparciu o następujące cele cząstkowe:

 1. Zidentyfikowanie innowacyjnych przedsiębiorstw o dużym potencjale wzrostu, jak również odpowiadających ich specjalizacji izb i stowarzyszeń gospodarczych, jednostek naukowych i instytucji otoczenia biznesu oraz włączenie ich w proces PPO.
 2. Weryfikacja, przy udziale wyżej wymienionych grup interesariuszy, potencjału obecnych KIS.
 3. Wskazanie obszarów/ dziedzin działalności gospodarczej, rekomendowanych do pogłębionej analizy i potencjalnie do Smart Labów.
 4. Wykonanie pogłębionej analizy wytypowanych obszarów/ dziedzin działalności gospodarczej, w tym wskazanie reprezentujących je podmiotów.

Umowa o wartości 1,5 mln zł zostanie zrealizowana do I Q 2023 r.

Firma Sicon została również zaproszona do udziału w tym w projekcie. Naszym zadaniem było wsparcie sektora naukowo – badawczego w Polsce.

Źródło http://ibc-group.pl/

aktualności

KOLEJNI WYKONAWCY PRZESZKOLENI!

7 czerwca 2021

Mikrocement z oferty marki FutuBeton, to nowoczesny materiał wykończeniowy. Bardzo chętnie sięgają po niego architekci, projektanci oraz inwestorzy indywidualni wykorzystując go do aranżacji wnętrz, szczególnie tych utrzymanych w minimalistycznej i industrialnej stylistyce. Można nim wykańczać m.in. powierzchnię podłogi, ścian, sufitu, a także wykonywać okładziny mebli.

Teoretyczna cześć szkolenia

Dlatego z tak dużym zainteresowaniem spotkało się szkolenie, które w ubiegłym tygodniu (1.06.2021) zorganizowaliśmy wykonawcom – ekipom posadzkarskim, budowlanym i remontowym, głównie z segmentu realizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Uczestnicy spotkania zarówno w teorii jak i praktyce mogli poznać produkty dekoracyjne z oferty marki FutuBeton.

Praktyczna część szkolenia

Jesteś wykonawcą, architektem lub projektantem wnętrz? Podążasz za trendami? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas systemach opartych przede wszystkim na mikrocementach, dekoracyjnych kruszywach oraz poznać tajniki pracy z naszymi produktami? Zapraszamy do kontaktu! Również dla Ciebie możemy zorganizować podobne szkolenie!

aktualności

FutuBeton – praktyczne warsztaty dla wykonawców!

26 maja 2021

Pod długiej, pandemicznej przerwie 1 czerwca br. ruszamy z kolejnymi szkoleniami z cyklu „SICON szkoli wykonawców”. Uczestnicy najbliższego spotkania zarówno w teorii jak i praktyce będą mieli możliwość poznania produktów oferowanych przez markę dekoracyjną FutuBeton. Poznają sposoby aplikacji oraz możliwości zastosowania mikrocementu.

Warsztaty dedykowane są wykonawcom – ekipom posadzkarskim, budowlanym i remontowym, głównie z segmentu realizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Jesteś wykonawcą? Zajmujesz się wykonywaniem powierzchni z mikrocementu lub chciałbyś się tego nauczyć? Zadzwoń + 48 17 860 01 16 lub napisz na adres e-mail: biuro@sicon.pl – również dla Ciebie możemy zorganizować podobne szkolenie! Z naszą pomocą zdobędziesz zlecenia z całej Polski oraz techniczne wsparcie przy ich realizacji.

Zapraszamy do współpracy!

aktualności

Wielkanoc 2021

2 kwietnia 2021

Z okazji zbliżających się świąt wszystkim naszym Klientom i Współpracownikom życzymy, aby Wielkanoc przyniosła zdrowie, radość, pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

Zarząd  i pracownicy firmy SICON

aktualności

8 marca

8 marca 2021

Z okazji Dnia Kobiet

życzymy wszystkim Paniom jak najwięcej powodów do uśmiechu, zdrowia i samorealizacji w życiu osobistym i zawodowym. Dzięki Wam świat wokół jest piękniejszy i lepszy!

aktualności

NOWOŚCI W OFERCIE!

4 marca 2021

SICON jest dużą, prężnie działającą firmą, która nieustannie stawia na rozwój. Nasi bezpośredni klienci oczekują od nas asortymentu, który rozwiąże każdy ich problem. My w odpowiedzi na ich potrzeby w prowadziliśmy do naszej oferty kolejne dwa produkty.

SICONOFLOOR G13-E oraz SICONOFLOOR G20-E – uniwersalne preparaty żywiczne do gruntowania. Doskonale nadają się do wykonywania zapraw i jastrychów żywicznych. Produkty te są ekonomiczną wersją żywicy SICONOFLOOR GF-E. Materiał rekomendujemy do stosowania wewnątrz budynków jako warstwę gruntującą.

Do pobrania:

Karta techniczna SICONOFLOOR G13-E

Karta techniczna SICONOFLOOR G20-E

aktualności

Wesołych Świąt i Dobrego 2021 Roku

22 grudnia 2020


Szanowni Państwo

życzymy Wam pełnych radości Świat Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2021 Roku zdrowia, szczęścia i realizacji wszelkich zamierzeń

aktualności

Podziękowanie za współpracę i zaangażowanie w program stażowy POWER

5 listopada 2020

Od dłuższego czasu uważamy, że pozyskiwanie, odpowiednie szkolenie, a także zarządzanie młodymi talentami ma olbrzymi wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Odpowiednie zaplecze kadrowe jest niezbędne, aby realizować strategie biznesowe. Jako rzetelny pracodawca dostrzegamy korzyści jakie niesie za sobą organizacja staży i praktyk. Cieszymy się też z tego, że mamy doświadczenia w tym zakresie.

Miło nam również otrzymywać podziękowania od organizatora programu stażowego – Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

aktualności

Ponad 300 tys. m kw. posadzek dla Amazon!

22 października 2020

Firma Panattoni Europe buduje w Świebodzinie jeden z największych obiektów logistyczno-magazynowych na potrzeby sklepu internetowego Amazon.

Podstawa ogromnego budynku liczy ponad 52 tys. m kw., na której zostaną nadbudowane kolejne kondygnacje. Budowa trwa od paru miesięcy i ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu przyszłego roku. Jest to najnowsza inwestycja Amazon w Polsce, w której do wykonania posadzek w centrach logistyki e-commerce wykonawca wybrał system DST z oferty naszej firmy.

Jednak to nie jedyny obiekt. Do tej pory dostarczyliśmy system do wykonania posadzek w  Gliwicach – 146 tys. m kw., Pawlikowicach pod Łodzią ok. 44,8 tys. m kw. oraz Okmianach ok  60 tys. m2.  Jak dotąd do wykonania posadzek w obiektach magazynowych tego giganta dostarczyliśmy ponad 300 tys. m kw. systemu DST przeznaczonego do wykonywania zacieranych, twardych, odpornych na ścieranie posadzek betonowych.

aktualności

Stażyści w Siconie

27 sierpnia 2020

Jak co roku Sicon angażuje się w program stażowy POWER organizowany przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza.

Jak podkreśla Tomasz Stojko – Prezes firmy Sicon, uczestnicząc w programach stażowych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską chcemy pomagać studentkom i studentom w przygotowaniu się do podjęcia pierwszej pracy i planowaniu kariery. Wierzymy, że udział w programie jest ważnym doświadczeniem dla młodych osób, które szukają wyzwań i inspiracji.

Na staż trafiają do nas studentki i studenci ostatnich lat studiów Wydziału Chemicznego z kierunków Technologia Chemiczna oraz Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Zakres wakacyjnych staży obejmuje między innymi prowadzenie kontroli jakości wyrobów gotowych oraz surowców. Zapoznanie się z procesem produkcji, naukę tworzenia receptur oraz samodzielnego opracowywania kolorów.

Udział w programie stażowym daje studentom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w praktyce oraz nabycia nowych, przydatnych na rynku pracy umiejętności. To także szansa na dłuższą przygodę z firmą SICON ponieważ dla najlepszych przewidujemy możliwość stałej współpracy.

aktualności

Oferty pracy

24 sierpnia 2020

Spółka Sicon w tym momencie, nie prowadzi rekrutacji.

aktualności

Siconofloor Carpet Natural Stone, a systemy balkonowe – praktyczne szkolenie dla wykonawców

29 lipca 2020

Grubowarstwowa dekoracyjna posadzka z wypełniaczem w postaci kruszywa kwarcowego – Siconofloor Carpet Natural Stone. Stanie się bohaterem kolejnego szkolenia w ramach cyklu spotkać SICON szkoli wykonawców”.

Szkolenie odbędzie się 31 lipca br. w siedzibie naszej firmy. Uczestniczący w warsztatach wykonawcy będą mieli możliwość poznania zarówno w teorii jak i praktyce walorów systemu Siconofloor Carpet Natural Stone potocznie nazywanego kamiennym dywanem.

Produkt ten w 2017 roku otrzymał nagrodę główną w kategorii WZOROWY PRODUKT konkursu WZOROWE PODKARPACIE. Jury doceniło jego ciekawą i kompleksową technologię łączącą technikę z efektem estetycznym. Dostrzegło również potencjał wzorniczy i rynkowy oraz możliwość rozwoju produktu z wykorzystaniem nowoczesnych trendów. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy piątkowego spotkania podzielą zdania Jurorów konkursu i uznają go za godny stosowania w swoich realizacjach.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu specjalistycznych materiałów oferowanych przez naszą firmę, to zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi.

aktualności

Kolejne firmy wykonawcze przeszkolone!

13 lipca 2020

Styl industrialny inspirowany architekturą przemysłową, na dobre zagościł w naszych wnętrzach. W wielkich salonach, modnych, luksusowych mikroapartamentach i w przestrzeni publicznej. Szczególnie dobrze w takich wnętrzach „czuje się” beton. Dlatego też z tak dużym zainteresowaniem spotkało się szkolenie, które w ubiegłym tygodniu (9-10.07) zorganizowaliśmy wykonawcom – ekipom  posadzkarskim, budowlanym i remontowym, głównie z segmentu realizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Uczestnicy spotkania zarówno w teorii jak i praktyce mogli poznać jeden z naszych kluczowych produktów dekoracyjnych – FutuMicroOne z oferty marki FutuBeton.

FutuMicroOne , to gotowa jednokomponentowa mikrozaprawa o właściwościach dekoracyjnych do realizacji wysoce dekoracyjnych posadzek, okładzin ścian i innych elementów. Ta betonowa masa dekoracyjna daje duże możliwości kolorystyczne i aplikacyjne. Można ja barwić na każdy kolor RAL oraz aplikować różnymi technikami nakładania pacą stalową.

Jeśli podążasz z trendami, jesteś wykonawcą, architektem lub projektantem wnętrz i chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas systemach opartych przede wszystkim na mikrocementach, dekoracyjnych kruszywach oraz poznać tajniki pracy z naszymi produktami, to zapraszamy do kontaktu! Również dla Ciebie możemy zorganizować podobne szkolenie!

aktualności

Aplikacja i zastosowanie produktów marki FutuBeton – praktyczne warsztaty dla wykonawców!

8 lipca 2020

Już w najbliższy czwartek – 9 lipca rusza kolejne, dwudniowe  szkolenie z cyklu „SICON szkoli wykonawców”. Tym razem uczestnicy spotkania zarówno w teorii jak i praktyce będą mieli możliwość poznania produktów oferowanych przez markę dekoracyjną FutuBeton.

Warsztaty dedykowane są wykonawcom – ekipom  posadzkarskim, budowlanym i remontowym, głównie z segmentu realizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Jeśli jesteś wykonawcą, architektem lub projektantem wnętrz i chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas systemach opartych przede wszystkim na mikrocementach, dekoracyjnych kruszywach oraz poznać tajniki pracy z naszymi produktami, to zapraszamy do kontaktu! Również dla Ciebie możemy zorganizować podobne szkolenie!

aktualności

SICONOFLOOR ROADWAY – NOWOŚĆ W OFERCIE!

3 czerwca 2020

W skład systemu Siconofloor Roadway wchodzą materiały przeznaczone do wykonywania izolacjo-nawierzchni. Zaleca się ich stosowania na powierzchniach chodników dla pieszych, ścieżkach rowerowych, chodnikach technicznych, kładkach pieszo-jezdnych. Doskonale sprawdzą się również na parkingach samochodowych, mostach (stalowych, betonowych, zwodzonych, mostach o konstrukcji modularnej) oraz na wszelkich powierzchniach betonowych i stalowych.

W skład systemu wchodzą produkty:

Siconfloor Roadway 130 – uniwersalny preparat żywiczny do gruntowania oraz impregnacji betonu. Bezbarwna, dwuskładnikowa żywica epoksydowa o niskiej lepkości, która doskonale nadaje się do wykonywania zapraw jastrychów żywicznych.


Siconfloor Roadway 150 – uniwersalny preparat żywiczny do gruntowania oraz impregnacji betonu. Bezbarwna, dwuskładnikowa żywica epoksydowa o niskiej lepkości dedykowany jako grunt na mokre i trudne podłoża.

Siconfloor Roadway 160 – preparat żywiczny do gruntowania podłoży stalowych w systemach Siconofloor Roadway. Wraz z innymi składnikami systemu tworzy warstwę izolacyjno –nawierzchniową na chodniki, jezdnie i ścieżki rowerowe. Doskonale sprawdzi się również na mostach (stalowych, betonowych, składanych, zwodzonych, mostach o konstrukcji modularnej).

Siconofloor Roadway BC – elastyczny, chemoutwardzalny, bezrozpuszczalnikowy, dwuskładnikowy preparat żywiczny przeznaczony do wykonywania izolacjo -nawierzchni w systemach Siconofloor Roadway. Uelastyczniona żywica konstrukcyjna tworząca warstwę izolacyjno –nawierzchniową, przeznaczona jest do wykonywania chodników, jezdni, ścieżk rowerowych na mostach stalowych lub betonowych, mostach składanych, zwodzonych i mostach o konstrukcji modularnej.

Siconofloor Roadway Finisher – elastyczny, chemoutwardzalny, dwuskładnikowy preparat żywicznyprzeznaczony do wykonywania warstwy zamykającej na warstwie izolacyjno-nawierzchniowej w systemach Siconofloor Roadway. Siconofloor Roadway Finisher, to uelastyczniona odporna na promieniowanie UV żywica zamykająca o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Zaleca się jej stosowanie na chodnikach, jezdniach i ścieżkiach rowerowych na mostach.

aktualności

Kupuj polskie produkty, wspieraj polską gospodarkę!

17 kwietnia 2020

Kupowanie polskich produktów, to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki. Szczególnie w obecnej sytuacji patriotyzm gospodarczy, stanowi istotne ogniwo rozwoju ekonomicznego.  Sicon Sp. z o.o. Sp. k. do której należy również FutuBeton, to polskie marki w 100% z polskim kapitałem. Kupując oferowane przez nas produkty wspierasz polską gospodarkę!

aktualności

Wesołego Alleluja

10 kwietnia 2020

Życzymy Państwu

zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych wiary, miłości i nadziei na lepsze jutro

aktualności

Kolejni wykonawcy przeszkoleni!

18 marca 2020

Z końcem lutego w Spale odbyło się kolejne szkolenie z cyklu „SICON szkoli wykonawców”. Uczestnicy szkolenia zgłębiali wiedzę zarówno w teorii jak i w praktyce dotyczącą przygotowania podłoża, wykonania napraw płyty betonowej metodą zszywania, nakładania kolejnych warstw żywicy gruntującej i zasadniczej wraz ze wszystkimi operacjami.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania i przetestowania produktów dostępnych w ofercie firmy Sicon: SICONOFLOOR G13-E, SICONOFLOOR PUSB, SICONOFLOOR PUSB UV (zabezpieczenie UV w strefie wjazdowej, NS 0,2-0,8 do wykonania warstwy antypoślizgowej, KD 240 masa dylatacyjna). Mamy nadzieję, że był to pierwszy krok do dalszej owocnej współpracy.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu specjalistycznych materiałów przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych, które posiadamy w swojej ofercie skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a postaramy Ci się pomóc.

Doradcy techniczno-handlowymi

www.sicon.pl/kontakt/

aktualności

Innowacyjne rozwiązania materiałowe wybranych produktów SICONOFLOOR – szkolimy kontrahentów!

24 lutego 2020

21 lutego w siedzibie naszej firmy gościliśmy kontrahentów z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Rosji. Głównym celem wizyty było przeszkolenie naszych gości z wykonywania przemysłowych posadzek żywicznych. Szkolenie prowadzono w języku rosyjskim i składało się z dwóch części. Pierwszej teoretycznej i drugiej szkoleniowej, podczas której nasi goście mogli samodzielnie wykonywać krok po kroku systemy żywiczne pod czujnym okiem zespołu technologów firmy SICON.

Zakres tematyczny szkolenia:

1. Prezentacja i omówienie rozwiązań materiałowych i technologicznych systemów linii SICONOFLOOR.

2. Omówienie warunków technicznych wykonywania posadzek żywicznych.

3. Omówienie podstawowych błędów wykonawczych oraz sposobów ich zapobiegania.

4. Pokaz aplikacji systemów żywicznych SICONOFLOOR z uwzględnieniem wszystkich warstw wraz z podkreśleniem zalet, przeznaczenia oraz możliwości modyfikacji systemu żywicznego w zależności od indywidualnych wymagań klienta.

5. Praktyczna część szkolenia obejmująca samodzielne wykonanie systemów żywicznych na małą skalę w warunkach laboratoryjnych.

To i wiele innych szkoleń z zakresu specjalistycznych materiałów firmy SICON przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych jesteśmy w stanie przeprowadzić również dla twojej firmy. Wystarczy skontaktować się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a postaramy Ci się pomóc.

 

aktualności

Praktyczne wykonywanie posadzek żywicznych – szkolenie dla wykonawców

17 lutego 2020

Z początkiem roku ruszamy z cyklem szkoleń dedykowanych firmom wykonawczym, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu posadzek bazujących na żywicach epoksydowych i poliuretanowych. Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 18-19.02.2020 roku w Spale.

Szkolenie obejmuje:

 • przygotowanie podłoża,
 • wykonanie napraw płyty betonowej metodą zszywania,
 • nałożenie kolejnych warstw żywicy gruntującej i zasadniczej wraz ze wszystkimi operacjami.

W trakcie szkolenia będą prezentowane produkty:

 • SICONOFLOOR G13-E
 • SICONOFLOOR PUSB
 • SICONOFLOOR PUSB UV (zabezpieczenie UV w strefie wjazdowej)
 • NS 0,2-0,8 do wykonania warstwy antypoślizgowej
 • KD 240 masa dylatacyjna

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu specjalistycznych materiałów przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych, które posiadamy w swojej ofercie skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a postaramy się Ci pomóc.

Doradcy techniczno-handlowymi

www.sicon.pl/kontakt/

aktualności

Zwycięzcy II edycji konkursu BETON we wnętrzu wyłonieni!

3 lutego 2020

Rozstrzygnięto II edycję konkurs dedykowanego architektom i projektantom wnętrz „BETON we wnętrzu”, którego organizatorem jest nasza marka dekoracyjna FutuBeton. W tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych blisko 40 prac, przy tworzeniu których uczestnicy czerpali inspiracje z asortymentu patronów konkursu – marek: FutuBeton, BoConcept i Zieta Prozessdesign. Wybór zwycięskich projektów wśród propozycji reprezentujących wysoki poziom i niebanalne rozwiązania z zastosowaniem produktów Partnerów konkursu był wyjątkowo trudny.

Zdobywcą pierwszego miejsca został projekt „Dom pod Warszawą” autorstwa studia projektowania wnętrz Modeko. Jako nagrodę główną, laureaci otrzymali produkt FutuBeton wraz z usługą do wykonania podłogi lub ściany oraz profesjonalną sesję zdjęciową. Dodatkowo pracowni zostanie przekazany Pin set (3 wieszaki okrągłe) oraz stołek Plopp standard w kolorze czarnym lub białym od Zieta Prozessdesign i Voucher wartości 1000 zł od BoConcept. Portal Graffus zadba również o promocję zwycięskiej pracy na swoich łamach.

Pierwsze wyróżnienie trafiło w ręce pracowni Tika Design, za projekt „Apartament w Bielsko-Białej”. Do autorów trafiła choinka z czarnej stali lakierowanej z kolekcji Zieta Prozessdesign oraz voucher wartości 500 zł od BoConcept.

Drugie wyróżnienie oraz nagrodę w postaci zestawu 6 pinset z kolekcji Zieta Prozessdesign oraz voucher wartości 500 zł od BoConcept otrzymało studio architektury i designu Hilight Design, autorzy projektu „Bunscha Kraków”.

W konkursie przyznano jeszcze jedną nagrodę. Praca „Mieszkanie z granatowym akcentem” autorstwa pracowni JUST studio projektowe Justyna Janeczko wskazana przez portal Graffus otrzyma 6 miesięczną reklamę banerową na portalu Graffus.

W skład jury, które wyłoniło zwycięskie prace weszli: Tomasz Stojko (Sicon), Małgorzata Udała (Zieta Prozessdesign), Kamil Maślanka (BoConcept).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

aktualności

SICONOFLOOR TERRAZZO – NOWOŚĆ W OFERCIE SICONU!

28 stycznia 2020

SICONOFLOOR TERRAZZO – to szlifowany, bezspoinowy, dekoracyjny system posadzkowy na bazie barwionej w masie żywicy epoksydowej o obniżonej zawartości VOC i kruszywa w postaci okruchów przezroczystego szkła, kruszywa marmurowego czy granitowego.

SICONOFLOOR TERRAZZO doskonale sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej takich jak lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe, hotele, restauracje, sale konferencyjne, szkoły, itp. Minimalna grubość systemu to ok. 5,00 mm. System ten charakteryzuje bardzo wysoka przyczepność, oraz wysoki stopień połysku i estetyka wykończenia. Dodatkowymi atutami produktu są dobre parametry mechaniczne (twardość, wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, odporność na ścieranie), wysoka odporność chemiczna oraz właściwości hydrofobowe. Ta bezspoinowa posadzka, w której mikrospękania są zjawiskiem niedopuszczalnym daje szerokie możliwości projektowania w zależności od kolorystyki i zastosowanego wypełniacza.

Więcej informacji o budowie systemu i właściwościach technicznych na www.sicon.pl/product/siconofloor-terrazzo

aktualności

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

23 grudnia 2019

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, życzymy Państwu wielu spokojnych i radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym 2020 Roku pomyślności, szczęścia i wiary w lepsze jutro.

 

aktualności

SYSTEM Siconofloor ZGŁOSZONY DO KONKURSU WZOROWE PODKARPACIE!

14 listopada 2019

Konkurs pod nazwą WZOROWE PODKARPACIE organizowany jest od 2012 roku. Jego pomysłodawcą jest spółka INNpuls Sp. z o.o. z Rzeszowa, a jego celem jest popularyzacja idei wzornictwa przemysłowego wśród przedsiębiorców poprzez wyróżnienie tych firm z województwa podkarpackiego, które w codziennej praktyce gospodarczej wykorzystują rozwiązania wzornicze. Honorowy patronat nad tego roczną edycją konkursu objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W ósmej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACIE o nagrodę walczyć będzie system SICONOFLOOR.

SICONOFLOOR, to technologia opracowana w 2015 roku przez spółkę SICON. W skład systemu wchodzą żywice epoksydowe, poliuretanowe i wodorozcienczalne, które odpowiadają normom obowiązującym na rynku krajowym i europejskim. Produkty zostały poddane specjalistycznym badaniom i testom pod kątem technologicznego ich zastosowania w projektach budowlanych.

2017 roku SICON otrzymał nagrodę główną w kategorii WZOROWY PRODUKT za ozdobny system posadzkowy SICONFLOOR Carpet Natural Stone (kamienny dywan). Jury doceniło produkt za ciekawą i kompleksową technologię łączącą technikę z efektem estetycznym. Dostrzeżono również jego potencjał wzorniczy i rynkowy oraz możliwość rozwoju produktu z wykorzystaniem nowoczesnych trendów.

aktualności

ZAPYTANIE BADANIA-OSZACOWANIE KOSZTÓW USŁUG BADAWCZYCH

4 listopada 2019

Szanowni Państwo,

Firma Sicon Sp. z o.o. Sp. k. realizuje projekt badawczy pn. „OPRACOWANIE HYBRYDOWEGO SYSTEMU POSADZKOWEGO NA BAZIE POLIURETANOWO-CEMENTOWEJ O WYSOKIEJ NOŚNOŚCI EKSPLOATACYJNEJ W PRZEMYŚLE, W OPARCIU O WŁASNE PRACE B+R” współfinansowany ze środków pomocowych UE w ramach RPO WP 2014-2020 Działanie 1.2 Typ: Prace B+R.  Celem projektu jest opracowanie hybrydowego systemu posadzkowego na bazie poliuretanowo-cementowej o wysokiej nośności eksploatacyjnej w przemyśle. W ramach zadania badawczego niezbędne jest przeprowadzenie specjalistycznych usług badawczych. W związku z powyższym, firma Sicon zwraca się z prośbą o oszacowanie poniżej opisanych kosztów usług badawczych w terminie do dn. 6.11.2019. do godziny 11:00. Celem oszacowania kosztów niezbędne jest wypełnienie załącznika nr 1 Formularz cenowy oraz załącznika nr 2 i wysłanie ich  na adres mailowy: b.loegler@sicon.pl.

 

>Czytaj więcej

>Załączniki do wypełnienia

 

aktualności

SICON na konferencji o IT DLA Biznesu

30 października 2019

Sicon nieustająco stawia na rozwój nie tylko oferowanych produktów, ale również samej firmy, dlatego w ostatnich dniach wzięliśmy udział w konferencji „Wszystko jest połączone – IT dla Twojego Biznesu” kierowanej przede wszystkim do kadry zarządzającej przedsiębiorstw z terenu Polski Południowo Wschodniej.

Wydarzenie dotyczyło mobilnego zarządzania wieloma obszarami działania firmy oraz obiegu dokumentów, które wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem. W dwóch panelach tematycznych omawiane były cele i role audytu bezpieczeństwa cyfrowego oraz jego wpływ na stabilność funkcjonowania firmy. Poruszano również zagadnienia robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

Organizatorem konferencji była firma Sagitum S.A., a patronat nad wydarzeniem, które odbyło się w podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce objął Pan Mariusz Bednarz Prezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A..

 

aktualności

Nasza marka dekoracyjna FutuBeton szkoli profesjonalistów

24 października 2019

Jesteś architektem, projektantem wnętrz lub wykonawcą? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas systemach opartych przede wszystkim na mikrocementach i dekoracyjnych kruszywach oraz poznać tajniki pracy z naszymi produktami? To szkolenie jest dla Ciebie!

W listopadzie szkolimy:
19.11 w Rzeszowie
26.11 w Warszawie

Zgłoszenie należy przesłać do 12.11 na adres mailowy w.zyczkowski@futubeton.com

*Szkolenie jest bezpłatne, a o udziale w nim decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona!

 

aktualności

Konkurs BETON we wnętrzu po raz drugi!

9 października 2019

Po raz drugi marka FutuBeton – producent betonowych posadzek dekoracyjnych wraz z Partnerami markami Zięta Prozessdesign oraz BoConcept ogłosiła konkurs na najlepszy projekt. Przedsięwzięcie skierowane jest do profesjonalistów zajmujących się zawodowo projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych oraz studentów wydziałów architektury oraz kierunków artystycznych.

CEL KONKURSU

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych koncepcji wnętrz mieszkalnych lub obiektów publicznych z wykorzystaniem produktów marek FutuBeton, Zięta Prozessdesign oraz BoConcept w projektowanych wnętrzach. Bogaty asortyment marek stwarza ku temu wyjątkowe możliwości, a wyzwanie jest tym ciekawsze, że projekt dotyczy zarówno wnętrz mieszkalnych jak też publicznych . Szukamy takich sposobów zastosowania betonu marki FutuBeton, które będą nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale też oryginalną, autorską wizją. Produkty z oferty naszych Partnerów dodatkowo nadadzą wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i promocyjne wsparcie.

NAGRODY
NAGRODA GŁÓWNA
Produkt wraz z usługą do wykonania podłogi oraz profesjonalna sesja zdjęciowa;
Pin set (3 wieszaki okrągłe) oraz stołek Plopp standard w kolorze czarnym lub białym od Zieta Prozessdesign;
Voucher wartości 1000 zł od BoConcept.
Dodatkowo roczna promocja na portalu Graffus.

WYRÓŻNIENIA
(2 wyróżnione prace otrzymają):
I wyróżnienie – choinka z czarnej stali lakierowanej z kolekcji Zieta Prozessdesign + voucher wartości 500 zł od BoConcept;
II wyróżnienie – zestaw HOT HEART serce/wieszak do wypiekania z kolekcji Zieta Prozessdesign + voucher wartości 500 zł od BoConcept.
NAGRODA DODATKOWA:
Praca wskazana przez portal Graffus – otrzyma 6 miesięczną reklamę banerową.

TERMINY KONKURSU

7.10.2018 r.– start konkursu
3.01.2019 r. godz 16.00 – koniec zgłaszania prac konkursowych
17.01.2019 r. – ogłoszenie wyników

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE

www.futubeton.pl/BETONweWnetrzu2019

aktualności

Najlepsze marki, tysiące zwiedzających oraz gwiazdy światowego projektowania – podsumujmy targi Warsaw Home 2019

7 października 2019

W ciągu trzech lat targi Warsaw Home urosły do rangi najważniejszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Spotykają się tu wszyscy spragnieni nowości ze świata designu i architektury. Biorą udział w wykładach, warsztatach, wystawach i konsultacjach, a skala wydarzenia rośnie z każdą edycją.

Podczas tegorocznej – czwartej edycji targów stoiska zajęły aż 120 000 m2 i można było na nich zobaczyć designerskie meble, oświetlenie, dekoracje i materiały wykończeniowe. Markę FutuBeton, tak jak w roku ubiegłym można było znaleźć w strefie Selected Design na wyjątkowej wystawie Oskara Zięty, na stoisku duńskiej marki BoConcept – Selected Furniture oraz w przestrzeni Deko przygotowanej z myślą o rodzimych artystach.

 

aktualności

FutuBeton na największym wnętrzarskim wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej

2 października 2019

 

W dniach 3-6 października 2019 r. odbędzie się już czwarta edycja biznesowych targów wyposażenia wnętrz.

Impreza ta co roku przyciągają dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. Przez cztery dni wystawiają się na nich producenci z Polski i zagranicy, a ich liczba rośnie z edycji na edycję. Bez wątpienia jest to największe tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlatego marki FutuBeton nie mogło na nich zabraknąć.

Targi Warsaw Home tworzą przestrzeń biznesową łączącą projektantów, architektów, producentów, dystrybutorów oraz wszystkich tych, którzy szukają wyposażenia dla biur, hoteli, restauracji i własnych czterech kątów. To unikatowe miejsce, gdzie uczestnicy prezentują nie tylko swoje produkty czy nawiązują profesjonalne relacje, ale także dzielą się swoimi przemyśleniami na temat branży.

W tym roku, tak jak w roku ubiegłym markę FutuBeton będzie można znaleźć na stoisku naszych Partnerów – firmy BoConcept Warszawa (hala E stoisko 4.20) oraz marki Zięta Prozessdesign (hala F stoisko 4.12).

aktualności

Międzynarodowi goście w SICONIE

23 września 2019

20 wrześnie br.  w siedzibie naszej firmy szkoliliśmy klientów z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Rosji. Szkolenie zarówno w teorii jak i praktyce dotyczyło wykonywania przemysłowych posadzek żywicznych.
Kolejne, równie ciekawe spotkania już wkrótce!

aktualności

SICON szkoli wykonawców!

30 lipca 2019

Organizowane przez nas szkolenia skierowane są głównie do firm wykonawczych stosujących w swoich pracach żywice epoksydowe i poliuretanowe. 

Najbliższe, dwudniowe szkolenie z  praktycznego wykonywania posadzek żywicznych dedykowane jest firmom wykonawczym z województwa pomorskiego i odbędzie się w terminie 31.07 -01.08.2019 r. na odbudowanej hali na terenie zakładu Wireland w Bytowie (woj. pomorskie). 

Tematyka szkolenia obejmie:

– prawidłowe przygotowanie podłoża pod posadzki żywiczne 

– reprofilację podłoża przy użyciu tzw. jastrychu żywicznego 

– wykonywanie posadzek antyelektrostatycznych 

– praktyczny instruktaż nakładania powłok żywicznych 

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu specjalistycznych materiałów przeznaczonych do wykonywania, naprawy i pielęgnacji posadzek przemysłowych, które posiadamy w swojej ofercie skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a postaramy się Ci  pomóc.

 

aktualności

„Opracowanie hybrydowego systemu posadzkowego na bazie poliuretanowo-cementowej o wysokiej nośności eksploatacyjnej w przemyśle, w oparciu o własne prace B+R”

15 stycznia 2019

Tytuł projektu: „Opracowanie hybrydowego systemu posadzkowego na bazie poliuretanowo-cementowej o wysokiej nośności eksploatacyjnej w przemyśle, w oparciu o własne prace B+R”

Opis projektu: Dzięki realizacji projektu nastąpi wdrożenie wyników prac b+r. Projekt jest realizowany w partnerstwie. Rezultatem projektu będzie nowa technologia produkcji systemu posadzkowego oraz innowacyjny produkt, który będzie posiadał cechy nadające mu przewagę konkurencyjną: lepszą odporność materiału na warunki ekstremalne, atrakcyjną kolorystykę produktu, zmniejszoną emisję LZO oraz szybkość wiązania gotowego materiału z powierzchnią betonową.

Cel projektu: Celem projektu jest opracowanie hybrydowego systemu posadzkowego na bazie poliuretanowo-cementowej o wysokiej nośności eksploatacyjnej w przemyśle, w oparciu o własne prace b+r.

Planowane efekty: Dzięki realizacji projektu opracowana zostanie własna technologia wytwarzania systemu posadzkowego, co pozwoli firmom zmniejszyć zależność od dostawców, rozwinąć własny dział b+r oraz poszerzyć know-how, zwiększyć swoją konkurencyjność, podwyższyć jakość produktów oraz przygotować nową ofertę dla celów internacjonalizacji.

Wartość projektu: 1 035 274,32 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 565 898,45 PLN

https://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2019/01/Opracowanie-hybrydowego-systemu-posadzkowego-na-bazie-poliuretanowo-cementowej.pdf

aktualności

FUTUBETON- UDZIAŁ W WARSAW HOME 4-7.10 ARCHIDAY

4 października 2018

Szanowni Państwo,

 

zachęcamy do odwiedzenia stoiska naszej nowej marki- FutuBeton  podczas tegorocznych międzynarodowych targów wyposażenia wnętrz-WarsawHome.

 

Szukajcie nas na wystawie Oskara Zięty!

 

 

aktualności

Dofinansowanie projektu nr: POPW.01.03.01-18-0031/15-00

9 października 2017

Szanowni Państwo,

informujemy, iż SICON Sp. z o.o. Sp. Komandytowa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie produkcji elektrostatycznych posadzek syntetycznych ES+”

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/10/tekst-na-str-www-2.pdf

aktualności

INFORMACJA O WYBORZE WYKONAWCY DOTYCZĄCA ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 01/POPW131/2017

12 czerwca 2017

Sicon Sp. z o.o. Spółka komandytowa informuje o wyniku przeprowadzonego postępowania w ramach zapytania ofertowego nr 01/POPW131/2017 dotyczącego twardościomierza Shore’a (skala A i D).

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/Image120617125036.pdf

aktualności

Dofinansowanie 1.3.1 – Zapytanie Ofertowe 02/POPW131/2017

2 czerwca 2017

Sicon Sp. z o.o. Sp. komandytowa zaprasza do złożenia oferty w ramach projektu pn. „Wdrożenie produkcji elektrostatycznych posadzek syntetycznych ES+” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa I. Konkurencja i innowacyjna gospodarka Działanie 1.3 Ponadregionalne powiązania kooperacyjne Poddziałanie 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP.

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/2-ZO_SICON_Zal-2-oświadczenie-o-braku-powiązań-1.pdf

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/1-ZO_SICON_Zal1-formularz-oferty-1.pdf

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/Image020617133858.pdf

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/3-ZO_SICON_Zal-3-parametry-oferowane-1.pdf

aktualności

Dofinansowanie 1.3.1 – Zapytanie Ofertowe nr 01/POPW131/2017

Sicon Sp. z o.o. Sp. komandytowa zaprasza do złożenia oferty w ramach projektu pn. „Wdrożenie produkcji elektrostatycznych posadzek syntetycznych ES+” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa I. Konkurencja i innowacyjna gospodarka Działanie 1.3 Ponadregionalne powiązania kooperacyjne Poddziałanie 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP.

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/2-ZO_SICON_Zal-2-oświadczenie-o-braku-powiązań.pdf

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/1-ZO_SICON_Zal1-formularz-oferty.pdf

 http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/zapytanie-całość.pdf

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/3-ZO_SICON_Zal-3-parametry-oferowane.pdf

aktualności

Dofinansowanie nr: POPW.01.02.00-18-066/16-00

Szanowni Państwo,

informujemy, iż SICON Sp. z o.o. Sp. komandytowa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wzmocnienie pozycji konkurencyjnej firmy SICON Sp. z o.o. Sp. komandytowa na globalnym rynku chemii budowlanej poprzez opracowanie nowego modelu biznesowego internacjonalizacji.”

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/plakat-2.pdf

aktualności

Dofinansowanie projektu: POPW.01.04.00-18-0004/15-00

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż Sicon Sp. z oo.o. Sp. komandytowa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Poprawa pozycji konkurencji SICON Sp. z o.o. Spółka komandytowa poprzez wykorzystanie idei wzornictwa przemysłowego.”

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/06/plakat.pdf

aktualności

CARPET NATRUAL STONE – KAMIENNY DYWAN

22 maja 2017

Przedstawiamy przykładowy wzór SICONOFLOOR CARPET NATURAL STONE

Jest to grubowarstwowy, ozdobny oraz epoksydowy system posadzkowy na bazie transparentnej żywicy epoksydowej z wypełnieniem w postaci naturalnego kruszywa kwarcowego .

Technologia łączenia naturalnego kruszywa z żywicami daje nieskończoną ilość możliwości tworzenia klasycznych i niestandardowych wzorów, a użytkownikom zapewnia estetyczny wygląd i wytrzymałość.

http://www.sicon.pl/wp-content/uploads/2017/05/KD_2.jpg

 

 

 

 

aktualności

„Innowacyjne rozwiązania materiałowe wybranych produktów SICONOFLOOR”

18 kwietnia 2017

Sicon Sp. z o.o. Sp. K. zaprasza na szkolenia organizowane w siedzibie firmy.
Zakres tematyczny:

 • Przedstawienie podkładów podłogowych SICONOFLOOR oraz materiałów do ich wykonania.
 • Omówienie warunków technicznych wykonywania posadzek żywicznych.
 • Omówienie podstawowych błędów wykonawczych oraz sposobów ich zapobiegania.
 • Pokaz aplikacji systemów żywicznych SICONOFLOOR  z uwzględnieniem wszystkich warstw wraz z podkreśleniem zalet,  przeznaczenia  oraz możliwości modyfikacji systemu żywicznego w zależności od indywidualnych wymagań klientów

 

aktualności

POSADZKI ŻYWICZNE SYSTEMY GARAŻOWE AQUAPOX

15 listopada 2017

Informujemy, że w listopadzie 2016 roku asortyment naszej firmy został poszerzony o nowy produkt-

system garażowy Aquapox DECO

 cienkopowłokowy, epoksydowy system posadzkowy na bazie barwionej żywicy epoksydowej z zastosowaniem dekoracyjnych płatków akrylowych.

(więcej…)

aktualności

PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI

1 września 2016

INFORMACJA

Przekształcenie Spółki:

SICON POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

w Spółkę

SICON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA  (więcej…)

aktualności

Dofinansowanie

23 maja 2016

Zapraszamy do złożenia oferty na realizację usługi doradczej prowadzącej do opracowania Modelu biznesowego internacjonalizacji działalności firmy: Sicon Polska Sp. z o.o. w ramach planowanego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP I Etap.

(więcej…)

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego