Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Jaka posadzka sprawdzi się w hali magazynowej?

Wydawać by się mogło, że posadzki w halach produkcyjnych, magazynowych wyglądają bliźniaczo podobnie. Prawdą jest, że stawiane są im podobne, a zarazem bardzo wysokie wymagania pod względem parametrów wytrzymałościowych i użytkowych. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy do wykończenia tego typu powierzchni muszą wybierać ten sam system.

Warto pod tym kontem przeanalizować ofertę produktową marki Sicon. W halach magazynowych i produkcyjnych sprawdzą się posadzki żywiczne (poliuretanowe, epoksydowe) o czym pisaliśmy chociażby w artykule Epoksydowa posadzka w hali produkcyjnej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby do wykończenia posadzki w magazynie wybrać produkt charakteryzujący się dodatkowo zwracającym uwagę wyglądem. Na takie rozwiązanie zdecydował się inwestor z Międzyrzecza. W hali o powierzchni 800 m2 zastosował SICONOFLOOR DECO-COLOR COMPACT. To grubowarstwowy, ozdobny epoksydowy system posadzkowy na bazie transparentnej żywicy epoksydowej z wypełnieniem w postaci barwnego piasku kwarcowego (typ MIX 16) oraz bezbarwną warstwą zamykającą.
Cała posadzka składa się z 5 podstawowych warstw: podkład betonowy, warstwa gruntująca, kruszywo kwarcowe, warstwa konstrukcyjna (podstawowa) zmieszana z kruszywem kwarcowym i zatarta mechanicznie, warstwa zamykająca. Ilością warstw powłoki zamykającej można regulować docelową szorstkość posadzki. Opcjonalnie można zastosować również warstwę matującą w postaci bezbarwnego lakieru Siconofloor PU-Matin.


Posadzka SICONOFLOOR DECO-COLOR COMPACT charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną. Stanowi trwałe wykończenie powierzchni mineralnych takich jak beton czy wylewki cementowe i skutecznie zapobiega pyleniu podłoża. Do jej walorów należy również dodać estetyczny oraz oryginalny wygląd.

12.11.2021

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement