Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Coraz więcej boisk

Powstaje ich wiele – może nie, aż tak dużo jakbyśmy sobie tego życzyli, ale najbardziej cieszą te pojawiające się w małych wiejskich miejscowościach. Tak było w tym przypadku. Mieszkańcy wsi Nienadówka (woj. podkarpackie) od roku użytkują boisko sportowo-rekreacyjne. Obiekt, pomimo upływu czasu oraz lokalizacji „pod chmurką”, służy bezawaryjnie dzięki dobrze dobranej i wykonanej posadzce betonowej, utwardzonej posypką SICON S2.


SICON S2 to gotowa do użycia, sucha posypka (DST – dry shake topping) do utwardzania nowych powierzchni betonowych. Naniesiona na świeży beton tworzy gładką, monolityczną i odporną na ścieranie warstwę o strukturze marmurkowej. Właściwości te gwarantują zawarte w posypce twarde, wyselekcjonowane kruszywa, kruszywa metaliczne w postaci elektrokorundu, wysokosprawne modyfikowane spoiwa cementowe, pigmenty oraz dodatki specjalne.


Kolejnymi warunkami, które zostały spełnione, aby boisko było odporne na warunki atmosferyczne oraz charakteryzowało się wysoką wytrzymałością mechaniczną, było odpowiednie przygotowanie podłoża. Posypkę utwardzającą SICON S2 rozłożono na wyrównanym, wilgotnym betonie, oczyszczonym z pozostałości środków antyadhezyjnych, mleczka cementowego oraz nadmiaru wody. Zadbano również o optymalne warunki podczas wykonywania posadzki oraz przez kolejnych kilka dni po jej zakończeniu: odpowiednią temperaturę (min. 5⁰C), ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami.


Posypka SICON S2 zwiększa wytrzymałość posadzki na ściskanie, poprawia twardość, zwiększa parametry antypoślizgowe, a także powoduje mniejszą nasiąkliwość wody i oleju. Właściwości te sprawiają, że jest rekomendowana nie tylko jako wykończenie obiektów sportowo-rekreacyjnych, ale sprawdzi się również jako warstwa wykończeniowa w magazynach, zakładach produkcyjnych, warsztatach oraz centrach handlowych.

08.11.2021

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement