Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Beton – wnętrzarski hit

To już kolejny rok, w którym jednym z popularnych rozwiązań był beton. Pojawiał się w różnych miejscach: mieszkaniach, domach, lokalach usługowych. Architekci wykorzystywali go nie tylko jako okładzinę we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych, ale również tych o „cieplejszym” klimacie.


W czym tkwi tajemnica jego sukcesu?

Design i uniwersalne zastosowanie to cechy, które przekonują inwestorów do wykorzystania mikrocementu marki FutuBeton: FutuMicroOne. Niepowtarzalny wygląd i wysoka wytrzymałość sprawia, że idealnie sprawdza się on w obiektach publicznych. Przekonali się o tym właściciele pensjonatu Drewniana Róża, wkomponowanego w krajobraz Karkonoskiego Parku Narodowego. „Betonowa” podłoga podkreśla nowoczesną bryłę domków wypoczynkowych oraz dopełnia wnętrza wypełnione drewnem i barwnymi dodatkami.


Nieco inną rolę mikrocement odegrał w studiu tatuażu. Odkryta cegła, wysokie wnętrze, charakterystyczne oświetlenie stworzyły tutaj typowy wystrój postfabrycznego budynku. FutuMicroOne nie tylko wpisał się w tę stylistykę, ale również bardzo dobrze poradził sobie z intensywną eksploatacją.


Beton, jak można przekonać się oglądając tegoroczne realizacje, coraz odważniej stosowany jest również we wnętrzach dalekich stylistycznie od industrialnych. W prezentowanym mieszkaniu, zaaranżowanym z myślą o wynajmie, stanowi tło dla wyposażenia scandi boho.


Warto pamiętać, że mikrocement marki FutuBeton można wykorzystać na: podłogach, ścianach i sufitach. Zakres jego zastosowania poszerzają warianty kolorystyczne (do wyboru z palety RAL i NCS). Szmaragdowa ściana w sypialni to główny motyw tego wnętrza – buduje klimat i charakter. Do urządzenia tak wykończonego pokoju wystarczy niewielka ilość dodatków i bibelotów.


Barwiony beton sprawdzi się również w kuchni. Przestrzeń między górnym, a dolnym ciągiem szafek wypełniona mikrocementem to nie tylko efektowna alternatywa, dla płytek ceramicznych, ale też bardzo praktyczne rozwiązanie.
Warianty kolorystyczne, łatwość utrzymania w czystości, duża wytrzymałość sprawia, że beton dekoracyjny to materiał, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach

08.11.2021

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement