Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Antyelektrostatyczna posadzka przemysłowa

Hale, w których produkowana jest tzw. „elektronika” wymagają odpowiedniej posadzki, takiej która odprowadza ładunki elektryczne. Właśnie z tego powodu do wykończenia posadzki w 200-metrowej hali zakładu FIBRAIN z siedzibą w Zaczerniu (woj. podkaprackie), specjalizującego się w produkcji kabli światłowodowych, osprzętu do budowy sieci światłowodowych, okablowania strukturalnego wybrano system SICONOFLOOR DECO COLOR COMPACT ES+.
SICONOFLOOR DECO COLOR COMPACT ES+ to antyelektrostatyczny grubowarstwowy, epoksydowy system posadzkowy na bazie transparentnych żywic epoksydowych oraz zacieranego mechanicznie kolorowego piasku kwarcowego z wypełniaczem.


Przy wykonywaniu tego typu nawierzchni należy szczególnie zadbać o przestrzeganie zaleceń producenta systemu oraz dokumentacji obiektu. Po położeniu gruntu (Siconofloor GF-E) wykonujemy montaż elektrod odprowadzających ładunki elektryczne. Czynności te powinny być przeprowadzone przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami.

Zgodnie z zaleceniami Adriana Kaliszewskiego, technologa i kierownika laboratorium w firmie Sicon badania antyelektrostatyczności powinny być przeprowadzone przynajmniej dwukrotnie: „po aplikacji i utwardzeniu gruntu antystatycznego, zaaplikowanego na uprzednio zagruntowane podłoże, na którym ułożono siatkę miedzianych taśm przewodzących oraz po skończeniu posadzki (po pełnym utwardzeniu ostatniej warstwy).”


Po ułożeniu taśm miedzianych powierzchnię gruntujemy żywicą przewodzącą Siconofloor GW-ANS i zasypujemy kruszywem kwarcowym ESD (frakcja 1,0-1,6 mm). Warstwę konstrukcyjną systemu stanowi Siconofloor B50-E ESD, który przygotowujemy ze składników A i B, ogniowo suszonego piasku kwarcowego ESD o frakcji 0,8÷1,2 mm oraz mączki dolomitowej. Tak przygotowaną mieszankę wylewamy porcjami i rozprowadzamy równomiernie przy pomocy pacy metalowej. Nieutwardzoną warstwę konstrukcyjną zasypujemy „do sucha” suszonym ogniowo, barwnym piaskiem kwarcowym, a następnie całość wyrównujemy i pozostawiamy do utwardzenia. System SICONOFLOOR DECO COLOR COMPACT ES+ zamyka lakier (Siconofloor Toplack E ESD).


System posadzkowy SICONOFLOOR DECO COLOR COMPACT ES+ oprócz właściwości odprowadzania ładunków elektrostatycznych, posiada wszystkie największe zalety posadzek przemysłowych i charakteryzuje się antypoślizgowością w zakresie od R9 do R12, jest odporny na zarysowania, uderzenia i substancje chemiczne oraz łatwy w czyszczeniu i konserwacji.

08.11.2021

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement