Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Posadzki z mikrocementu – dlaczego warto?

Posadzki z mikrocementu są doskonałym wyborem. Dobranie idealnej posadzki bywa sporym wyzwaniem, na szczęście z pomocą przychodzi oferta Sicon. Mikrocement jest nowoczesnym materiałem wykończeniowym, który odznacza się trwałością i ciekawym designem. Posadzki stworzone z tego materiału mogą przybierać różne wzory i kolory. Dlaczego warto postawić na tego typu posadzkę? Czym charakteryzuje się mikrocement Sicon?

Mikrocement posadzka – co to jest?

Czym właściwie jest mikrocement stosowany na podłogach? Jest to niezawodny materiał, który składa się z wysokosprawnych cementów oraz specjalnych domieszek polimerowych i specjalistycznych wypełniaczy. Mikrocementy przeznaczone do aplikacji na podłogach są produktami dwuskładnikowymi (FUTUMIKRO TWO). Natomiast powierzchnie pionowe będą budowane z wykorzystaniem jednoskładnikowych produktów (FUTUMIKRO ONE).

Okazuje się, że posadzka z mikrocementu ze względu na swoje właściwości jest coraz bardziej doceniana. Podłoże tego typu może mieć dowolny kolor, a dobrzy fachowcy bez problemu ozdobią je wzorami. Co ciekawe, mikrocement na podłodze może mieć gładką, grubo, średnio lub drobnoziarnistą powierzchnię. Można ją wykończyć lakierem błyszczącym, matowym lub półmatowym. Poza estetycznymi walorami, posadzka dekoracyjna z mikrocementu odznacza się dużą funkcjonalnością.

Zalety podłogi z mikrocementu

Warto podkreślić, że posadzki pokryte mikrocementem posiadają wiele zalet. Nie bez znaczenia jest fakt, że mikrocement na podłogę ma zaledwie 2-3 mm grubości.

Jeśli chodzi o posadzki z mikrocementu ich cena jest atrakcyjna dla klientów. Wybierając mikrocement Sicon, zyskasz pewność wytrzymałości i najwyższej jakości. Posadzka z mikrocementu nie wymaga fug i szczelin dylatacyjnych, co jest kolejnym atutem. Użytkownicy jasno wskazują, że takie rozwiązanie jest doskonałe w wielu miejscach. Z wyglądu posadzka przypomina beton, mimo to jest ciepła.

Zastosowanie mikrocementu

Sicon zapewnia połączenie dobrej jakości i atrakcyjnej ceny posadzek z mikrocementu. Wśród licznych korzyści wymienić można także łatwość aplikacji, niepowtarzalność i łatwość w utrzymaniu czystości.

09.12.2022

Nasze doświadczennie jest do Twojej dyspozycji

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem lub zostaw nam wiadomość.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement