Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Materiały naprawcze do betonu

Beton należy do najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Oprócz wielu zalet, ma też jedną podstawową wadę – stosunkowo często ulega uszkodzeniom mechanicznym. Wtedy konieczna jest naprawa betonu. Naprawa posadzki betonowej ma na celu przywrócenie odpowiedniej struktury powierzchni posadzki. Jak dochodzi do uszkodzenia elementów betonowych? Od czego zacząć naprawę elementów betonowych?

Przyczyny uszkodzeń betonu, posadzki przemysłowe

Główną przyczyną uszkodzeń powierzchni posadzki jest zbyt duża porowatość betonu. Skutkiem jest przenikanie wilgoci oraz związków przyspieszających korozję do zbrojenia posadzki.

Jak naprawić powierzchnię posadzki? Przyjmuje się, że materiały budowlane powinny być naprawiane przy użyciu materiałów, które posiadają zbliżone właściwości techniczne i fizyczne.

Naprawa posadzki przemysłowej, naprawa betonu

Uszkodzenia powierzchni betonowych mogą mieć różną formę. Podłoże betonowe może mieć rysy, mikropęknięcia czy ubytki. Wbrew pozorom – rysy w konstrukcjach betonowych są zjawiskiem naturalnym, jednak ze względów estetycznych nie są zbyt pożądane. Aby naprawić powierzchnię posadzki przemysłowej należy skorzystać tak zwanych materiałów naprawczych.

Naprawa betonu, posadzki przemysłowe

Do naprawy powierzchni wykorzystuje się zaprawę naprawczą. Są to produkty służące do wypełnienia ubytków betonu.

Poszukując naprawczej zaprawy betonowej warto zwrócić uwagę na wielkość ubytków, czas schnięcia i możliwość późniejszej obróbki oraz wydajność produktu. Uszkodzona powierzchnia betonu to problem, który można szybko rozwiązać.

Jak naprawić uszkodzenia betonu, zaprawa mineralna

Powierzchnię posadzki można naprawić za pomocą masy do wypełniania szczelin. Jest to produkt, który zapewnia wysoki poziom uszczelnienia betonowych elementów i tynków. Wykorzystywany do naprawy uszkodzonych posadzek przemysłowych. Dodatkowo, zapobiega deformacji podłoża i absorbuje jego rozszerzanie.

Do napraw podłoży betonowych wykorzystuje się również masę typu PCC. Jest to zaprawa naprawcza przeznaczona do powierzchni obciążonych dynamicznie, sprawdzi się również w przypadku dużego uszkodzenia elementów betonowych.

Betonowe powierzchnie można naprawić za pomocą zaprawy mineralnej. Zaprawa torkretowa sprawdzi się zarówno do napraw konstrukcyjnych (konstrukcji żelbetowych), jak i niekonstrukcyjnych.

Naprawy betonu cement i poszczególnych elementów betonowych

Naprawa uszkodzonego betonu zaczyna się od odpowiedniego przygotowania posadzki przemysłowej. Powierzchnię betonu należy pokryć masą samopoziomującą, która stanowi warstwę wyrównującą i wygładzającą. Ma ona istotny wpływ na jakość powierzchni posadzki przemysłowej.

18.01.2023

Nasze doświadczennie jest do Twojej dyspozycji

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem lub zostaw nam wiadomość.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement