Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Jakie są zalety i wady stosowania systemów antyelektrostatycznych?

Antyelektrostatyczne powierzchnie są wykorzystywane w przemysłowych posadzkach w celu podniesienia bezpieczeństwa. Posiadają one właściwości odprowadzania ładunków elektrycznych. Elektryczność statyczna może stanowić zagrożenie dla ludzi i maszyn, a także powodować uszkodzenia urządzeń elektronicznych i innych wrażliwych elementów.

Aplikacja posadzki antyelektrostatycznej, co to jest posadzka elektrostatyczna, właściwości posadzek utwardzanych, zastosowania posadzki

Systemy antyelektrostatyczne to rodzaj posadzek przemysłowych, które zapobiegają powstawaniu ładunków elektrostatycznych na powierzchni posadzki. Lądowanie elektrostatyczne może prowadzić do problemów z bezpieczeństwem oraz uszkodzeniami elektronicznych urządzeń lub innych urządzeń elektrycznych, co jest szczególnie ważne w przemyśle elektronicznym, elektroenergetycznym i chemicznym.

Posadzki przemysłowe, posadzka antyelektrostatyczna, zalety posadzek zapobiegających powstawaniu ładunków elektrostatycznych

Zalety systemów antyelektrostatycznych:

Wady systemów antyelektrostatycznych:

Korzyści wynikające z zastosowania tego systemu posadzki przysłaniają ich wady. Wybór antyelektrostatycznych posadzek przekłada się na wygodną eksploatację – to jest ważniejsze niż bardziej wymagająca aplikacja posadzki. Jeśli poszukujesz wytrzymałej mechanicznie posadzki, to z pewnością system antyelektrostatyczny będzie dobrym wyborem.

09.03.2023

Nasze doświadczennie jest do Twojej dyspozycji

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem lub zostaw nam wiadomość.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement