Formularz kontaktowy

Zdjęcie formularza kontaktowego

Co powinieneś wiedzieć o materiałach dylatacyjnych?

Dylatacja to niezbędne działanie, dzięki któremu można uniknąć wielu kłopotów konstrukcyjnych i użytkowych. Powstałą szczelinę dylatacyjną należy jednak uszczelnić, aby ochronić całą konstrukcję przed działaniem różnych czynników. Aby zabezpieczyć otwór dylatacyjny, konieczne jest użycie odpowiednich materiałów. Dowiedz się, jakie materiały dylatacyjne nadają się do uszczelniania nacięć.

Dylatacje podłóg przemysłowych – w jakim celu są wykonywane?

Dylatacje posadzki przemysłowej mają na celu ochronę samej podłogi, a także pozostałych elementów konstrukcyjnych przed uszkodzeniami. Posadzka w budynku, który nie posiada dylatacji, znacznie szybciej ulega zniszczeniu. Mogą pojawiać się pęknięcia czy wybrzuszenia na powierzchni. Posadzki przemysłowe są znacznie bardziej eksploatowane niż posadzki w budynkach mieszkalnych. Dylatacja jest więc niezbędna ze względów użytkowych oraz konstrukcyjnych. Co ważne, naprawa posadzek przemysłowych jest bardzo kosztowna. Dylatacja jest więc niezbędna nie tylko ze względów konstrukcyjnych, ale również ekonomicznych.

Materiały dylatacyjne – najważniejsze cechy

Materiały dylatacyjne są wykonane z tworzyw elastycznych, które umożliwiają odpowiednią ruchomość. Najczęściej wykorzystuje się komponenty na bazie żywicy poliuretanowej, silikonów, czy akryli. Niektóre z nich mają dodatkowo w swoim składzie środki o właściwościach grzybobójczych, które uniemożliwiają rozwój patogenów. Rodzaj materiału zależy w dużej mierze od przeznaczenia samego budynku i powierzchni użytkowych. Inaczej będzie wyglądała dylatacja parkietu w domu mieszkalnym, a inaczej dylatacja posadzki przemysłowej. Szczególnie posadzki przemysłowe betonowe wymagają dobrego zabezpieczenia, które uchroni płyty betonowe przed pęknięciem. Zależy to w dużej mierze od głębokości nacięcia dylatacyjnego i użytego wypełnienia.

Jak wybrać odpowiedni materiał?

Sklep Sicon w swojej ofercie ma różnego rodzaju materiały przeznaczone do dylatacji. W ofercie Sicon znajdziesz kompletny system do dylatacji – primer do szczelin dylatacyjnych na bazie poliuretanu i rozpuszczalników – Sicon PDS 25, masa dylatacyjna Sicon KD 240 oraz sznury dylatacyjne Sicord w kilkunastu grubościach. Wymienione materiały doskonale nadają się do betonowych posadzek przemysłowych. Zapewniają trwałość konstrukcji i zapobiegają przedwczesnemu zniszczeniu podłogi.
Materiały polecane do dylatacji posadzek przemysłowych:

27.01.2023

Nasze doświadczennie jest do Twojej dyspozycji

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem lub zostaw nam wiadomość.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe (nawierzchnie przemysłowe), mają za zadanie przenoszenie obciążeń mechanicznych przy jednoczesnym utrzymaniu właściwości użytkowych oraz dekoracyjnych.

Parkingi i garaże

Drogi i mosty

Posadzki dekoracyjne

Analizy laboratoryjne

Ściany i podłogi Mikrocement