Contact form

Zdjęcie formularza kontaktowego

Which floor works for a warehouse?

Wydawać by się mogło, że posadzki w halach produkcyjnych, magazynowych wyglądają bliźniaczo podobnie. Prawdą jest, że stawiane są im podobne, a zarazem bardzo wysokie wymagania pod względem parametrów wytrzymałościowych i użytkowych. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy do wykończenia tego typu powierzchni muszą wybierać ten sam system.

Warto pod tym kontem przeanalizować ofertę produktową marki Sicon. W halach magazynowych i produkcyjnych sprawdzą się posadzki żywiczne (poliuretanowe, epoksydowe) o czym pisaliśmy chociażby w artykule Epoksydowa posadzka w hali produkcyjnej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby do wykończenia posadzki w magazynie wybrać produkt charakteryzujący się dodatkowo zwracającym uwagę wyglądem. Na takie rozwiązanie zdecydował się inwestor z Międzyrzecza. W hali o powierzchni 800 m2 zastosował SICONOFLOOR DECO-COLOR COMPACT. To grubowarstwowy, ozdobny epoksydowy system posadzkowy na bazie transparentnej żywicy epoksydowej z wypełnieniem w postaci barwnego piasku kwarcowego (typ MIX 16) oraz bezbarwną warstwą zamykającą.
Cała posadzka składa się z 5 podstawowych warstw: podkład betonowy, warstwa gruntująca, kruszywo kwarcowe, warstwa konstrukcyjna (podstawowa) zmieszana z kruszywem kwarcowym i zatarta mechanicznie, warstwa zamykająca. Ilością warstw powłoki zamykającej można regulować docelową szorstkość posadzki. Opcjonalnie można zastosować również warstwę matującą w postaci bezbarwnego lakieru Siconofloor PU-Matin.


Posadzka SICONOFLOOR DECO-COLOR COMPACT charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną. Stanowi trwałe wykończenie powierzchni mineralnych takich jak beton czy wylewki cementowe i skutecznie zapobiega pyleniu podłoża. Do jej walorów należy również dodać estetyczny oraz oryginalny wygląd.

04.01.2022

Industrial floors

Industrial floors (industrial surfaces) are designed to transfer mechanical loads while maintaining functional and decorative properties.

Garage systems

Roads and bridges

Decorative floors

Laboratory analyses

Micro-cement walls and floors