Contact form

Zdjęcie formularza kontaktowego
In our range we have
masses for filling gaps, cracks, PCC-type levelling masses, self-levelling masses, shotcrete mortar and injection mixture.
SZT8

SICON SZT8

REPAIR/6/30

SICON REPAIR/6/30

REPAIR/10/40

SICON REPAIR/10/40

REPAIR/30/100

SICON REPAIR/30/100

SZT4

SICON SZT4

SCW 5

SICON SCW 5

SCW 10

SICON SCW 10

REPAIR/0/40

SICON REPAIR/0/40

SHOT 70

SICON SHOT 70

MC100

SICON MC100

GROUT G20/100

SICON GROUT G20/100

GROUT G10/50

SICON GROUT G10/50

FLOOR SYSTEMS AND

Sicon products are characterized by

ikona
A wide range of solutions

in the form of: resins, hardener, impregnation, repair and expansion preparations.

ikona
High quality

of manufactured products and related services

ikona
Special attention

in choosing the right raw materials, and thorough technological control

ikona
Cutting-edge manufacturing technology

resulting from innovative laboratory facilities and technology park

ikona
Competitive price

thanks to the optimal production methods of materials used by our company

Need help?

Get advice from our advisor!

Our consultants will help you find the best solution for your investment.

Szukając odpowiedniego wykonawcy do swojego projektu, warto zwrócić uwagę na jego profesjonalizm, a więc doświadczenie na rynku, stosowane narzędzia i materiały, a także opinie na jego temat. Decydując się na wykonanie dowolnej pracy związanej z posadzką przemysłową, warto wybrać najlepsze dostępne na rynku materiały naprawcze.

Masa do wypełniania szczelin

Masa do wypełniania szczelin tworzy gumo podobną masę, która zapewnia wysoki poziom uszczelnienia betonu, drewna, metalu, szkła, twardego PCV czy tynków. Zapobiega deformacji podłoża oraz absorbuje rozszerzanie. Jest odporna na alkalia, a także niekorzystne warunki atmosferyczne i temperatury. Zaletą jest łatwa aplikacja oraz bardzo dobra przyczepność względem różnych podłoży.

Masa typu PCC

Kolejnym rodzajem jest masa typu PCC, a właściwie beton polimerowo-cementowy, która jest specjalistyczną zaprawą służącą do naprawy powierzchni obciążonych dynamicznie, a także konstrukcji betonowych oraz żelbetowych. Masa pozwala na dokonanie naprawy nawet na znacznie zniszczonej konstrukcji w takich elementach jak wsporniki i słupy, balkony, stropy, a także różne obiekty budowlane, jak na przykład baseny.

Zaprawa torkretowa

Wchodząca w kategorię materiałów natryskowych zaprawa torkretowa służy przede wszystkim do napraw konstrukcyjnych, jak i niekonstrukcyjnych. Za jej pomocą można przeprowadzić renowację elementów żelbetonowych oraz betonowych, a także odbudować otuliny prętów zbrojeniowych. Torkretowanie polega na nałożeniu mieszanki betonowej metodą natrysku przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

Wylewanie masy samopoziomującej

Masy samopoziomujące bywają stosowane jako podkład, warstwa wyrównująca, a także wygładzająca i mają istotny wpływ na jakość powierzchni podłogowej. Warto zaznaczyć, że wylewanie masy samopoziomującej nie należy do najłatwiejszych prac. Aby odpowiednio przeprowadzić wylewkę samopoziomującą, należy wykonać kilka kroków. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować podłoże, poprzez wcześniejsze oczyszczenie i odkurzenie, jak również uzupełnienie ubytków. Następnie należy uszczelnić styk ściany z podłogą oraz zagruntować całe podłoże. W kolejnym kroku należy przygotować dylatację z elastycznego materiału. Później można już dokonać wylewki masy samopoziomującej. Sam proces nakładania nie jest już aż tak wymagający. Masy samorozlewne zgodnie z prawami grawitacji wypełnią przeznaczoną przestrzeń samodzielnie. Można ją co najwyżej delikatnie rozprowadzić i nieco odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Po wykonaniu tych czynności pozostaje już tylko poczekać do całkowitego wyschnięcia masy.

Masa samopoziomująca – cena

Przy zakupie produktu należy brać pod uwagę powierzchnię, jaką będzie miała pokryć masa samopoziomująca. Cena będzie rzecz jasna różnić się w zależności od jej wielkości. Ponadto na cenę masy istotny wpływ będą miały takie czynniki jak skład samej wylewki. Wyższej jakości materiały posiadać będą wyższą cenę, którą nieraz warto rozważyć, by uzyskać najlepszy efekt z możliwych.

 

Industrial floors

Industrial floors (industrial surfaces) are designed to transfer mechanical loads while maintaining functional and decorative properties.

Garage systems

Roads and bridges

Decorative floors

Laboratory analyses

Micro-cement walls and floors