Contact form

Zdjęcie formularza kontaktowego

Parking – an indispensable part of any residential block

Wzrastająca liczba samochodów – w Polsce na 1000 mieszkańców przypada ponad 600 aut osobowych – sprawiły, że podziemny garaż to mocny argument podczas sprzedaży mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Powierzchniom tym, z uwagi na integralność z przestrzeniami mieszkalnymi, stawia się wysokie wymagania użytkowe, dotyczą one głównie estetyki oraz parametrów użytkowych.


Podczas wykończenia posadzki w garażu podziemnym z pewnością sprawdzi się żywica epoksydowa o niskiej lepkości SICONOFLOOR RR100-E – jest to dwuskładnikowy system zamykający systemy gładkie, a także te sypane kruszywem. Tenże właśnie produkt został wykorzystany podczas wykończenia garażu na jednym z krakowskich osiedli. Za pomocą żywicy, w dwóch kolorach (białym i żółtym) wykończono ponad 1200 m2 powierzchni. Barwy wyznaczają ciągi komunikacyjne oraz miejsca do parkowania.


SICONOFLOOR RR100-E na powierzchni odpowiednio przygotowanego betonu: czystego, równego, pozbawionego substancji antyadhezyjnych, z otwartymi porami i oczyszczonego z pyłu oraz niezwiązanych cząstek, po aplikacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, tworzy gładką warstwę o wysokim stopniu połysku. Tak wykończona posadzka odporna jest na ścieranie oraz środki chemiczne. Oznacza to, że trudne warunki eksploatacyjne, naniesione na kołach samochodów piasek, błoto, woda, a nawet wycieki oleju czy innych płynów, nie skutkują trwałymi uszkodzeniami powierzchni. Co więcej wszystkie zanieczyszczenia łatwo usunąć, za pomocą ogólnodostępnych środków i urządzeń przeznaczonych do czyszczenia oraz konserwacji posadzek w garażach.


Wśród atutów bezrozpuszczalnikowej żywicy SICONOFLOOR RR100-E należy również wymienić bardzo wysoką wydajność. Wykonawcy pracujący z tym produktem doceniają również łatwość aplikacji: po wymieszaniu wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym składników A (modyfikowana barwna ciecz epoksydowa) i B (utwardzacz aminowy) substancję nanosi się wałkiem.


Łatwość utrzymania w czystości, możliwość barwienia żywicy a co za tym idzie, łatwość wyznaczania stref, nanoszenia piktogramów, znaków informacyjnych na powierzchni posadzki przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości sprawia, że SICONOFLOOR RR100-E jest chętnie wybierana do wykończenia posadzki w garażach podziemnych.

04.01.2022

Industrial floors

Industrial floors (industrial surfaces) are designed to transfer mechanical loads while maintaining functional and decorative properties.

Garage systems

Roads and bridges

Decorative floors

Laboratory analyses

Micro-cement walls and floors