Contact form

Zdjęcie formularza kontaktowego

IMPREGNATION OF INDUSTRIAL FLOORS

Impregnacja posadzek przemysłowych jest jednym z obszarów działalności naszej Spółki. W swojej ofercie posiadamy impregnaty przeznaczone do różnych typów posadzek, różniące się zarówno składem jak i przeznaczeniem.


W jakim celu stosuje się impregnację posadzek przemysłowych?


Impregnacja posadzek przemysłowych ma duży wpływ na żywotność oraz jakość użytkowania powierzchni. Impregnaty nie tylko zabezpieczają posadzkę przed nadmierną emisją pyłów (zmniejszają pylenie), ale także co bardzo ważne pełnią rolę pielęgnacyjną. Naniesienie preparatu na powierzchnię posadzki przemysłowej skutkuje powstaniem cienkiego filmu na jej powierzchni, który zabezpiecza posadzkę przed utratą wody w niezwykle istotnym procesie wiązania betonu.

Kolejne korzyści jakie niesie za sobą impregnacja posadzek przemysłowych to:
⦁ poprawa/wzmocnienie struktury posadzki betonowej,
⦁ podwyższenie odporności posadzki na ścieranie,
⦁ zwiększenie hydrofobowości oraz zmniejszenie adsorpcji substancji oleistych,
⦁ wygładzenie powierzchni posadzki, nadanie delikatnego połysku (walor estetyczny).


Oczywiście dobór preparatu pielęgnacyjnego uzależniony jest od stanu, wieku posadzki przemysłowej oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Poniżej zestawienie naszych impregnatów z krótkim opisem.
Impregnaty do świeżych posadzek betonowych


W celu impregnacji świeżo wylanej posadzki betonowej zastosować można dwa impregnaty: Melaxil oraz Melaxil Eco. Melaxil jest roztworem rozpuszczalnikowej żywicy akrylowej natomiast jego bezrozpuszczalnikowym wodorozcieńczalnym odpowiednikiem na bazie żywicy akrylowej jest Melaxil Eco. Impregnaty różnią się toksycznością- Melaxil jest preparatem ADR (towarem niebezpieczny), z którym należy postępować wg. Określonych procedur. Natomiast Melaxil Eco to ekologiczny środek, który może zostać zastosowany w pomieszczeniach, w których prowadzona jest produkcja spożywcza.


Impregnaty do świeżych i istniejących posadzek przemysłowych


Dostępny w naszej ofercie impregnat Duroxil, może być stosowany zarówno do świeżych, jak i użytkowanych posadzek betonowych. Duroxil jest krzemianowym impregnatem bezbarwnym, który wnikając w pory posadzki betonowej wchodzi w reakcję chemiczną, co prowadzi do wypełnienia przestrzeni w porach.
Impregnaty da na bazie krzemianu litu, do istniejących posadzek
Posadzki, które były użytkowane przez jakiś czas impregnować można preparatami na bazie krzemianów litu- Litoxil oraz Litoxil Max. Są to głęboko penetrujące środki, które tworzą wiązania chemiczne ze związkami wapnia. Powstanie takiego połączenia chemicznego, pozwala na utworzenie nierozpuszczalnego żelu, który wypełnia pory i tym samym uszczelnia strukturę posadzki. Litoxil Max ma podobne działanie, natomiast jest preparatem na bazie skoncentrowanych krzemianów litu, co za tym idzie cechuje się znacznie efektywniejszym działaniem. Ważnym jest aby pamiętać, że Litoxil stosować można na powierzchnie użytkowane do 3 lat, powyżej 3 lat właściwym jest użycie Litoxilu Max.


Impregnaty nabłyszczające


Jedynym dostępnym w naszej ofercie impregnatem nabłyszczającym jest Siloxil. Co ważne, przed jego zastosowaniem, należy upewnić się, że posadzka wcześniej została potraktowana krzemianem litu (warunek konieczny). Zastosowanie Siloxilu możliwe jest w momencie, gdy posadzka osiągnie odpowiedni wiek (minimalnie 28 dni). Zastosowanie Siloxilu pozwala uzyskać wysoki połysk posadzki przemysłowej, co znacznie poprawia jej wygląd.

04.01.2022

Industrial floors

Industrial floors (industrial surfaces) are designed to transfer mechanical loads while maintaining functional and decorative properties.

Garage systems

Roads and bridges

Decorative floors

Laboratory analyses

Micro-cement walls and floors