Contact form

Zdjęcie formularza kontaktowego

A FutuBeton floor in a designer guesthouse

O tym, że najlepszą inspiracją do tworzenia nietuzinkowych projektów jest sama natura, po raz kolejny potwierdza realizacja, nad którą czuwała specjalizująca się we współczesnej architekturze, pracownia Kula. Obiekt Drewniana Róża – 5 wybudowanych w 2018 domków – wkomponowany został w górski krajobraz obrzeży Karkonoskiego Parku Narodowego.
Komfortowo urządzone domki, mają powierzchnię 50 m2 i są połączone drewnianymi tarasami oraz pomostami. Dodatkową atrakcją są dwa stawy: naturalny i kąpielowy. Bryła budynków też nie jest przypadkowa, po pierwsze spełnia wymogi planu zagospodarowania miejscowego, a po drugie do złudzenia kształtem przypomina „góralskie chaty”. Ich konstrukcja została pomyślana tak, aby z jednej strony zapewniać prywatność, a jednocześnie oferować piękne widoki – jedna z elewacji jest przeszkolona. Jako podstawowy budulec wykorzystano drewno, które oprócz wspomnianego szkła uzupełnia beton, nadając całości bardzo nowoczesnego charakteru.

Wnętrze podzielono na dwie strefy: dzienną i nocną. Ta druga znajduje się na antresoli, natomiast życie codzienne toczy się na parterze. Wyposażona kuchnia i część salonowa z kominkiem-kozą pozwala na różnorodną formę wypoczynku nawet w deszczowe dni. Podobnie, jak w przypadku bryły budynku, najważniejszym materiałem wykończeniowym jest tu drewno, które zestawiono z barwnymi meblami i dodatkami oraz betonową podłogą.

Do wykończenia posadzki wykorzystano FutuMicroOne, gotową jednokomponentową mikrozaprawę o właściwościach dekoracyjnych. Warto pamiętać, że betonowa masa dekoracyjna daje duże możliwości kolorystyczne i aplikacyjne – można ją barwić na każdy kolor RAL oraz aplikować różnymi technikami. Posadzka z mikrocementu gwarantuje też bardzo dobre parametry użytkowe, jest wytrzymała na ścieranie, łatwa do utrzymania czystości oraz, co ważne w prestiżowych obiektach, zapewnia oryginalny design.
Drewniana Róża położona na wysokości ponad 600 m.n.p.m., wśród gór i lasów zapewnia miejsce do wypoczynku na łonie natury, ale również możliwość przebywania w ciekawym architektonicznie, współgrającym z otoczeniem obiekcie.

04.01.2022

Industrial floors

Industrial floors (industrial surfaces) are designed to transfer mechanical loads while maintaining functional and decorative properties.

Garage systems

Roads and bridges

Decorative floors

Laboratory analyses

Micro-cement walls and floors