Форма обратной связи

Zdjęcie formularza kontaktowego

Эпоксидный пол в производственном цехе

Magazyny, hale produkcyjne, przetwórnie – wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka odporność podłogi na obciążenie mechaniczne i chemiczne sprawdza się system na bazie żywicy epoksydowej. Właśnie ze względu na wymienione parametry do wykończenia posadzki w hali o powierzchni 5 tys. m2 wykorzystano SICONOFLOOR EPOXY STRUCTUR.


Wysokie właściwości użytkowe nawierzchni w hali produkcyjnej zagwarantowały 5 rodzaje warstw aplikowanych na betonowe podłoże. Pierwsza z nich: grunt Siconofloor GF-E (opcjonalnie można wykorzystać inne grunty w zależności od wymagań podłoża: np. GW-E dla podłoży trudnych i mokrych czy GLV-E dla podłoży wymagających wzmocnienia) natychmiast po nałożeniu zasypano suszonym ogniowo piaskiem kwarcowym o frakcji 0,2-0,8 mm.


Kolejną warstwę – ścieralną, stworzyła barwiona w masie żywica epoksydowa Siconofloor RR 100 E, zasypana do sucha kruszywem o granulacji 0,2-0,8 mm. Po nałożeniu tych warstw i 24 godzinach utwardzania, posadzkę oczyszczono i przeszlifowano do oczekiwanego efektu antypoślizgowego. Warstwę wykończeniową (zamykającą system) stanowi ta sama żywica, którą wykorzystano w warstwie ścieralnej czyli Siconofloor RR 100 E. Takie połączenie sprawiło, że posadzka hali produkcyjnej, w przyszłości może być użytkowana oraz wystawiona na bardzo wysokie obciążenia: ciężkie maszyny, ruch kołowy, środki chemiczne. Co nie mniej ważne tak wykończona nawierzchnia jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji, a dodatkowo nie nasiąka cieczami.


Zgodnie z opinią ekipy wykonawczej system SICONOFLOOR EPOXY STRUCTUR nie nastręcza problemów wykonawczych. Komponenty na miejsce budowy dostarczone zostały w postaci gotowych do użycia produktów lub mieszanek. Sprawiło to, że długość procesu wykonawczego została ograniczona do niezbędnego minimum. Warto również podkreślić fakt, że posadzkę można było w pełni użytkować już po upływie 7 dni.


Trwałość warstw nawierzchniowych systemu SICONOFLOOR EPOXY STRUCTUR sprawia, że rekomendowany jest on do wykorzystania nie tylko w halach produkcyjnych, ale również w: magazynach, pomieszczeniach z produkcją mokrą, przetwórniach żywności, kuchniach przemysłowych, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

04.01.2022

Промышленные полы

Промышленные полы (промповерхности) предназначены для передачи механических нагрузок с сохранением функциональных и декоративных свойств.

Дисперсное армирование

Дороги и мосты

Декоративные полы

Лабораторные анализы

ознакомиться с предложением