W technologii DST

26 lutego 2021

Wykończenie posadzek w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych czy centrach logistycznych wymaga produktu zapewniającego szybki postęp prac oraz gwarantującego wysokie parametry wytrzymałościowe uzyskanych powłok. Do takich zastosowań sprawdzi się technologia DST (dry shake topping) w postaci gotowej do użycia, suchej posypki przeznaczonej do utwardzania powierzchni betonowych. Posypka naniesiona na świeży i zatarty beton tworzy gładką, twardą i odporną na ścieranie warstwę. Dodatkowo wzmacnia powierzchnię posadzki i stanowi z betonem trwałą, monolityczną strukturę.

Z powodu z wyżej wymienionych powodów technologia DST SICON została wykorzystana podczas realizacji kilkudziesięciu prestiżowych obiektów na terenie całego kraju. Oto 5 z nich.

W sektorze nieruchomości magazynowych jako przykład warto przywołać inwestycję firmy Castorama Polska w Strykowie o łącznej powierzchni prawie 50 tys. m2. Jest to nowoczesne centrum logistyczne dopasowane do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia.

W Nowym Sączu powstał z kolei salon katowickiej spółki Agata. Sklep dekoracyjno-meblowy jest największym z tej branży w mieście i okolicach. Znajdują się w nim sale sprzedażowe, magazyny oraz powierzchnie wystawiennicze.

Ponad 31 tys. m2 powierzchni w technologii DST wykończono w P3 LOGISTIC PARK Robakowo. Obiekt posiada 10 m wysokości, a wytrzymałość posadzki szacuje się na 5 t/mkw., dzięki czemu powierzchnia magazynów może też być przeznaczona na lekką produkcję.

Największą inwestycją jest polski oddział Amazon, do wykonania której inwestor wybrał system DST. Jest to centrum logistyczno-magazynowe w Świebodzinie. Jednak to nie jedyny obiekt. Do tej pory dostarczyliśmy system do wykonania posadzek w Gliwicach – 146 tys. m2, Pawlikowicach pod Łodzią ok. 44,8 tys. m2 oraz Okmianach ok. 60 tys. m2. Jak dotąd do wykonania posadzek w obiektach magazynowych tego giganta dostarczyliśmy ponad 300 tys. m2 systemu DST.

Listę obiektów zamykają centrum logistyczne i magazyny Zalando. Ten drugi powstał niedaleko Szczecina, zajmuje powierzchnię 112,5 tys. m2 i na jego terenie odbywa się przyjęcie towaru, kontrola jakości, sortowanie, składowanie i kompletacja (przygotowanie zamówionego asortymentu dla konkretnego odbiorcy). Natomiast centrum w Głuchowie (91,5 tys. m2) wyposażone zostało w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru.

 

 

 

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego