Parking – nieodzowny element każdego bloku

30 września 2019

Wzrastająca liczba samochodów – w Polsce na 1000 mieszkańców przypada ponad 600 aut osobowych – sprawiły, że podziemny garaż to mocny argument podczas sprzedaży mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Powierzchniom tym, z uwagi na integralność z przestrzeniami mieszkalnymi, stawia się wysokie wymagania użytkowe, dotyczą one głównie estetyki oraz parametrów użytkowych.

Podczas wykończenia posadzki w garażu podziemnym z pewnością sprawdzi się żywica epoksydowa o niskiej lepkości SICONOFLOOR RR100-E – jest to dwuskładnikowy system zamykający systemy gładkie, a także te sypane kruszywem. Tenże właśnie produkt został wykorzystany podczas wykończenia garażu na jednym z krakowskich osiedli. Za pomocą żywicy, w dwóch kolorach (białym i żółtym) wykończono ponad 1200 m2 powierzchni. Barwy wyznaczają ciągi komunikacyjne oraz miejsca do parkowania.

SICONOFLOOR RR100-E na powierzchni odpowiednio przygotowanego betonu: czystego, równego, pozbawionego substancji antyadhezyjnych, z otwartymi porami i oczyszczonego z pyłu oraz niezwiązanych cząstek, po aplikacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, tworzy gładką warstwę o wysokim stopniu połysku. Tak wykończona posadzka odporna jest na ścieranie oraz środki chemiczne. Oznacza to, że trudne warunki eksploatacyjne, naniesione na kołach samochodów piasek, błoto, woda, a nawet wycieki oleju czy innych płynów, nie skutkują trwałymi uszkodzeniami powierzchni. Co więcej wszystkie zanieczyszczenia łatwo usunąć, za pomocą ogólnodostępnych środków i urządzeń przeznaczonych do czyszczenia oraz konserwacji posadzek w garażach.

Wśród atutów bezrozpuszczalnikowej żywicy SICONOFLOOR RR100-E należy również wymienić bardzo wysoką wydajność. Wykonawcy pracujący z tym produktem doceniają również łatwość aplikacji: po wymieszaniu wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym składników A (modyfikowana barwna ciecz epoksydowa) i B (utwardzacz aminowy) substancję nanosi się wałkiem.

Łatwość utrzymania w czystości, możliwość barwienia żywicy a co za tym idzie, łatwość wyznaczania stref, nanoszenia piktogramów, znaków informacyjnych na powierzchni posadzki przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości sprawia, że SICONOFLOOR RR100-E jest chętnie wybierana do wykończenia posadzki w garażach podziemnych.

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego