Nowość w ofercie: uniwersalny preparat żywiczny do gruntowania

30 sierpnia 2021

 

W portfolio naszych produktów pojawiła się nowość: SICONOFLOOR G20-E. To produkt doskonale nadający się do wykonywania zapraw i jastrychów żywicznych. Charakteryzuje się on uniwersalnością zastosowań oraz dobrym stosunkiem ceny do jakości produktu.

Dwuskładnikowa żywica epoksydowa SICONOFLOOR G20-E to “młodsza” i bardziej ekonomiczna wersja produktu SICONOFLOOR GF-E. Posiada jednak podobne spektrum zastosowań. Z powodzeniem można ją wykorzystywać jako warstwę gruntującą i wzmacniającą wszelkie typy podłoży mineralnych. Nadaje się do podłoży betonowych, zapraw cementowych, zapraw i powłok żywicznych. Sprawdzi się również jako spoiwo do tworzenia zapraw naprawczych, jastrychów i szpachlówek wyrównawczych. Podobnie jak inne produkty z tej grupy asortymentowej zabezpiecza beton przed przed pyleniem i wnikaniem wilgoci. Do zalet SICONOFLOOR G20-E zaliczyć także trzeba: wysoką przyczepność, dobre parametry mechaniczne (twardość, wytrzymałość na rozciąganie, zginanie), brak tendencji do sedymentacji i oczkowania (na prawidłowo przygotowanym podłożu).

Podłoże pod SICONOFLOOR G20-E powinno mieć minimum 25 N/mm² wytrzymałości na ściskanie, a powierzchnia musi być równa, lekko szorstka, mocna i sucha, oczyszczona z niezwiązanych cząstek oraz posiadać otwarte pory. Do nanoszenia warstwy gruntującej polecamy wykorzystać pędzel lub wałek. Czynność tę należy wykonać zgodnie ze sztuką malarską. Jeśli za pierwszym razem udało się uzyskać jednorodną, ciągłą powłokę nie ma konieczności nanoszenia drugiej warstwy. Natomiast zaprawę wyrównawczą rozprowadzić, na żądaną grubość, za pomocą pacy lub chemoodpornej ściągaczki gumowej. Jastrych żywiczny z wybranym kruszywem rozłożyć za pomocą łat stalowych (rekomendujemy łaty na prowadnicach). Po krótkim czasie zaprawę zagęścić i wyrównać pacami lub zacieraczką mechaniczną (20÷90 obrotów na minutę) z łopatkami pokrytymi materiałem chemoodpornym. Żywica po utwardzeniu jest neutralna dla środowiska.

 

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego