Beton we wnętrzu w stylu boho

30 marca 2021

W zdobywających coraz większą liczbę fanów wnętrzach boho można odnaleźć wiele elementów znanego i lubianego od wielu lat stylu rustykalnego. Wspólne jest zamiłowanie do materiałów i faktur tworzących ciepły, przyjazny klimat. I o ile rustyk nawiązuje do budownictwa charakterystycznego dla naszego kręgu kulturowego, o tyle w boho mamy do czynienia również z elementami wystroju inspirowanymi innymi regionami świata. Barwy wyglądające jak wypalone słońcem, etniczne wzory tekstyliów, rękodzielnicze meble – to wszystko sprawia, że boho stało się nam niezwykle bliskie.

Trudno się też dziwić, że styl ten chętnie wybieramy do urządzania salonów, a nawet całych domów i mieszkań. Taką też realizację chcielibyśmy wam zaprezentować. Projektantka Aleksandra Ziareq z AD Wnętrza wybrała go do urządzenia całorocznego domu weekendowego – który dzięki umiejscowieniu oraz zaplanowanym funkcjom stwarza idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Położony blisko Warszawy, na działce z lasem i w niedalekiej odległości od jeziora stanowi idealne miejsce na wypady poza miasto.

Wnętrza utrzymane w odcieniach bieli i beżu zostały perfekcyjnie zaplanowane i zrealizowane, a całość wzajemnie się dopełnia. Narożnik na zamówienie, kominek koza, ława i krzesła wykonane ze starych desek tworzą klimat, w którym można zapomnieć o pędzie wielkiego miasta.

Wnętrza te kryją jednak dużą niespodziankę. Podłoga została tu wykonana z mikrocementu kojarzonego raczej z inwestycjami w loftach i wielkomiejskich apartamentach. Okazuje się jednak FutuMicroOne, gotowa jednokomponentowa betonowa masa dekoracyjna, jest materiałem na tyle uniwersalnym, że bez najmniejszego problemu wpisuje się w różne stylistyki. Wszystko dzięki możliwości barwienia jej na każdy kolor z palety RAL. Dodatkowo możliwości wykorzystania tego produktu rozszerza fakt, że jest niezwykle wytrzymały i może być zastosowany do wykończenia posadzki w każdym wnętrzu nawet w kuchni, korytarzu czy łazience.

Wykonawstwa posadzki w domu zaprojektowanym przez Aleksandrę Ziareq podjęła się firma Beton-Koncept.

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego