Badania gwarancją rozwoju

21 października 2021

Droga nowego produktu z laboratorium na inwestycję jest dość długa. Nie tylko ze względu na czas opracowania receptury, zdobycia pozwoleń, certyfikatów czy spełniania, wymaganych prawem, formalności, ale przede wszystkim z uwagi na badania i testy. To właśnie one umożliwiają tworzenie coraz lepszych rozwiązań i wdrażania technologii, które kształtują standardy na rynku posadzek przemysłowych.

Od samego początku w misję marki SICON wpisana była działalność badawczo-rozwojowa. Jak podkreśla Prezes firmy Tomasz Stojko “Od początku działalności staraliśmy się wyprzedzać rynkowe trendy. Już prawie od 10 lat bardzo duży nacisk kładziemy na badania i wdrożenia, a do oferty systematycznie wprowadzamy nowe produkty. Dzięki pozyskaniu zewnętrznych dofinansowań różnych projektów badawczych mogliśmy wyposażyć nasze laboratorium w szereg nowoczesnych urządzeń. I to właśnie wyniki prowadzonych badań pomagają wyznaczać kierunki rozwoju naszej firmy.”

Skrupulatnej ocenie poddajemy również właściwości posadzek wykonanych przy wykorzystaniu naszych produktów. Zaawansowany zestaw mobilnych mierników pozwala prowadzić programy badań. Prowadzenie regularnego monitoringu „żyjącego” obiektu przemysłowego daje najlepsze wyniki oraz wnioski z wykonanej pracy.

W ostatnim czasie ocenie poddaliśmy ogromną powierzchnię posadzki nowoczesnego centrum logistycznego. Centrum Logistyczne Panattoni – bo o nim mowa – zlokalizowany jest w Łodzi, ma powierzchnię 77 tys. m2, a został zrealizowany w pierwszym półroczu 2021 r. Posadzkę w tym obiekcie wykonano w technologii DST (dry shake topping), a powierzchnię poddano m.in. testom według metodologii BCA.

Badania przeprowadzone na tak dużej i wymagającej powierzchni pozwalają na wykonanie wielu zróżnicowanych pomiarów i testów, stanowiąc podstawę do opracowywania jeszcze lepszych technologii i rozwiązań. Zebrane wskazówki pozwalają na dostosowanie naszych produktów i usług do oczekiwań najbardziej wymagających inwestorów, projektantów, wykonawców i użytkowników.

Sicon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Pod Borem 22B, 36-060 Głogów Małopolski k. Rzeszowa

NIP: 517 02 71 717 REGON: 180372420 KRS: 0000633637
Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego